Yeni Hyundai Kona İncelemesi, Yakıt Tüketimi ve Fiyatları

Yeni Hyundai Kona İncelemesi, Yakıt Tüketimi ve Fiyatları

Bu yazımızda Hyundai Kona ile ilgili incelemeleri, internet yorumları üzerinden değerlendireceğiz. Aynı zamanda Fiyatları, yakıt tüketimi, Teknolojisi gibi konulara da değineceğiz. Kona, güçlü isteğe bağlı turboşarjlı motoru, keskin yol tutuşu ve fiyatına kıyasla çok sayıda özelliği sayesinde yarı kompakt SUV'ler arasında dikkat çekmeyi başarıyor. Hyundai'nin aktarma organı güncellemeleri, sürüş deneyimini daha da iyileştirdi, ancak yine de bazı sürülebilirlik sorunları var. Ortalamadan daha küçük bir kargo kapasitesi ve plastik bir kabin gibi birkaç eksiklik, onu kolay bir kazanan olmaktan alıkoyuyor.

Apple CarPlay için kablosuz bağlantı ve Android Auto akıllı telefon entegrasyonu destekleyen 8 inçlik dokunmatik ekran standart olarak sunuluyor. Yeni model yılı için diğer teknoloji yükseltmeleri arasında, mevcut bir dijital gösterge paneli ve 10,25 inç bilgi-eğlence ekranı ve Hyundai Blue Link sistemi için ek bağlantı özellikleri yer alıyor. Gelişmiş güvenlik ve sürücü asistanı özellikleri de güncellendi; en dikkate değer olanı, Kona'yı tamamen durdurabilen uyarlanabilir hız sabitleyici, şerit tutma yardımı ve arka otomatik frenleme.

Hyundai Kona Mavi Arkadan Görünüş

Sürüş Özellikleri

Kona, eğlenceli kullanım özelliklerine sahip sportif bir yarı kompakt SUV. Turboşarjlı motora sahip bir Kona testinde, 0'dan 100 km/sa hıza sadece 7,2 saniyede çıkabildi, bu bu sınıftaki bir araba için çok hızlı bir süre. Hyundai, turboşarjlı motorla eşleştirilmiş çift kavramalı otomatik şanzımanda da yıllar içinde artımlı iyileştirmeler yaptı. Sınıfındaki en iyi şanzımanlardan biri.

Virajlarda, Kona şaşırtıcı bir şekilde dengeli ve yol tutuşlu. Direksiyon size yolu pek hissettirmiyor, genel olarak sürmesi keyifli küçük bir SUV. Frenler, Kona'yı şehirde sorunsuz bir şekilde durdurur ve ortalama acil durum frenleme gücü sağlar.

Hyundaki Kona İç Mekan

Genel olarak iç mekan tasarımı çok rahat. Düğmeler mantıklı bir şekilde gruplandırılmış ve net bir şekilde etiketlenmiş. Hyundai'nin bilgi-eğlence arayüzü sezgisel bir menü yapısına sahiptir. Nispeten dar olan tavan direkleri iyi bir ön ve yan görüş sağlamakta. Geri görüş kamerasının geniş, net görüntüsü, geri giderken görüş açısını oldukça geniş tutuyor.

Hyundai Kona Koltuk Detayları

Sürücü ve ön yolcu için alan oldukça geniş. Arka baş mesafesi sınıfındaki diğer otomobillere kıyaslandığında iyi ancak diz mesafesi dar, özellikle uzun bir sürücünün arkasında pek rahat edilemeyebilir. Neyse ki ön koltukların altında arka yolcuların ayakları için geniş bir alan var.

Dört kapının hepsinde çok sayıda su şişesi boyutunda cep ve önde küçük bir cep telefonu tepsisinin yanı sıra küçük bir orta konsol ve torpido gözü bulacaksınız. Bu nedenle, küçük eşya depolaması iyi ancak diğer modellerin bu konuda bir adım önde olduğunu belirtmek gerekiyor.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar

Bir cevap yazın

Kapat