Volkswagen Tesla'nın Zor Rakip Olduğunu Kabul Etti

Volkswagen Tesla'nın Zor Rakip Olduğunu Kabul Etti

VW Group , 2025 yılına kadar Tesla'yı elektrikli araç satışında geçmek ve dünyanın en çok elektrikli otomobilini satmak istiyor, ancak Alman grubun CEO'su "Zor bir mücadele olacak ama pes etmeyeceğiz. ABD'deki [Tesla] ana rakibimizin bu kadar hızlı ve iyi hazırlanmış olmasını beklemediğimizi söylemeliyim". dedi ve aslında tesla'nın oldukça iyi bir rakip olduğunu itiraf etmiş oldu


Volkswagen Ceo'su Elon Musk resmi ileHerbert Diess, Tesla'nın beklenenden çok daha iyi performans gösterdiğini ve VW Grubu'nun 99.100 elektrikli otomobil sattığı 2022'nin ilk çeyreğinde 310.048 otomobil teslim ettiğini itiraf etti.

VW Grubu'nun Tesla'ya göre şirket yöneticilerini iyimser yapan en büyük avantajlarından biri, Alman otomobil endüstrisinin Tesla'dan çok daha fazla model çıkarabilecek bir dizi markayı kontrol altında tutması, "ağır kağıtlar" ise "ağır kağıtlar". Alman grubun arasında , 20.000 ila 25.000 avro arasında değişen ve 2025'te piyasaya çıkması beklenen VW, Skoda ve Cupra'nın üç küçük elektrikli otomobili yer alıyor.

VW, bu yıl için 800.0000 elektrikli otomobil üretmeyi hedeflerken, 2023 için hedef 1,3 milyon elektrikli otomobil.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar

Bir cevap yazın

Kapat