Tüm zamanların en güçlü Golf’ü Golf R satışa sunuldu

Tüm zamanların en güçlü Golf’ü Golf R satışa sunuldu

Bu makalemizde sizlere GOLF R Satışa sunuldu. ile alakalı ayrıntılı iller Arası Otomobil tarifı yazısını paylaştık. Yazımızda ek olarak Tüm zamanların en güçlü Golf’ü Golf R satışa sunuldu şeklinde yanıtları da bulabilirsiniz.

Tüm zamanların en güçlü Golf modeli olan Golf R, Türkiye’de satışa sunuldu. 320 PS güç üreten ve dört tekerlekten çekiş sistemine haiz Golf R, 100 km/s hıza yalnız 4.7 saniyede ulaşıyor.

Volkswagen markasının öncü ve ikonik modellerinden kabul edilen Golf’ün, 8. Neslindeki zamansız tasarım konseptine sahip sportif versiyonu Golf R, beşinci jenerasyonuyla Türkiye’de satışa sunuldu.

Tüm Golf modelleri içinde en güçlüsü ve dört tekerlekten çekişli yeni Golf R, 320 PS güç, 420 Nm üreten 2.0 litrelik TSI motoruyla, 100 km/s hıza sadece 4,7 saniyede ulaşıyor ve 250 km/s’lik azami hız değerine haiz. Spor otomobilin beşinci versiyonu, maksimum hızı 270 km/saate çıkaran R-Performance paketiyle de standart olarak alınabiliyor.

Yeni Golf R, ailenin sekizinci neslindeki geliştirilmiş iç donanım özelliklerini barındırıyor ve sezgisel, ergonomik kullanıma imkan tanıyor. Yeni Golf R’da standart olarak sunulan Dijital Kokpit Pro’da 10,25 inçlik dijital gösterge paneli, 10 inçlik dokunmatik ekrana haiz radyo ve navigasyon sistemi bulunuyor. Bunların yanı sıra far grubu, klima ve radyo ayarları da tamamen dokunmatik özelliğe sahip “touch button”lar ve “touch slider”larla sağlanabiliyor.

Yeni Golf’te olduğu şeklinde zengin konfor ve teknolojik özelliklerinin standart olarak yer aldığı Golf R’da “Sardegna / ArtVelours” kumaş koltuk döşemesi, “Carbon Grey” iç dekor, “R” logolu spor ön koltuklar, fırçalanmış alüminyum pedallar, siyah tavan döşemesi, 30 farklı renkte ambiyans aydınlatması, ısıtmalı ön koltuklar, çok fonksiyonlu ve ısıtmalı “R” logolu spor deri direksiyon dikkat çekiyor. Golf R’da, IQ.LIGHT LED Matrix farlar ve LED gündüz sürüş farları, LED stoplar ve dinamik sinyal lambaları, dinamik uzun var asistanı “Dynamic Light Assist”, yan aynalarda ve kapı kollarında dış ambiyans aydınlatması “Welcome Light” standart olarak sunuluyor.

Modelin dış tasarımında, 19 inç “Estoril” alüminyum alaşımlı jantlar, ön radyatör ızgarasında yer alan “R” logosu, özel tasarım tamponlar ve yüzde 65 karartılmış arka ve arka yan camlar gibi özellikler aracın sportif görüntüsüne vurgu yapılıyor.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar

Bir cevap yazın

Kapat