Tesla Sonraki Gigafactory için Meksika'yı Değerlendiriyor

Tesla Sonraki Gigafactory için Meksika'yı Değerlendiriyor

Tesla, bir sonraki Kuzey Amerika fabrikasını Meksika'da kurmak istiyor. Meksika'da yerel basında çıkan haberlere göre Tesla, bu plan doğrultusunda Meksika'nın Nuevo León eyaletindeki Santa Catarina'da bir arsa satın aldı.

Meksika gazetesi Milenio'nun haberinin iddiasına göre Tesla, Santa Catarina'da yapmayı planladığı yatırımı 2023'ün başlarında resmiyet kazanacak. Haberde kaynak olarak "Milenio'nun gizlilik anlaşmasına rağmen erişebildiği bilgiler" gösteriliyor. Kaynağa göre Tesla ve Nuevo León eyaleti hükümeti şu anda ayrıntıları tamamlıyor. Tesis, Santa Catarina belediyesinin batısında inşa edilecek. Ancak gazetenin kendisi, Nuevo León Kadastro Enstitüsü'nün ("IRyCNL") kamu mülkiyeti kayıtlarında yapılan bir aramanın, Tesla tarafından buna karşılık gelen bir satın alma işlemine ilişkin herhangi bir gösterge içermediğini yazıyor.

Tesla CEO'su Elon Musk, 22 Ekim'de Nuevo León valisi García Sepúlveda ve diğer üst düzey bölgesel politikacılarla bir araya geldi. 8 Aralık'ta Sepúlveda'nın “tarihi” yatırımların yakında olduğunu duyurduğu söyleniyor.

Kuzey Amerika'daki başka bir Tesla fabrikasının yerinin duyurulması ilk olarak Elon Musk tarafından 2022 için duyurulmuştu - en son Kanada'nın Ontario eyaleti tartışılıyordu. Kanada söz konusu olduğunda, referanslar ayrıca Tesla ile bölgesel hükümet arasındaki müzakereleri yansıtan belgeler ile doğrulanabiliyor.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar

Bir cevap yazın

Kapat