Skoda, Yeni Logosunu Sonunda Tanıttı

Skoda, Yeni Logosunu Sonunda Tanıttı

Daha önceden çalışmalarının devam ettiğini duyurduğumuz ve merakla beklenen Skoda markasının yeni logosunun tanıtımı sonunda gerçekleştirildi.

Skoda’nın özünde yapmaya çalıştığı, elektrifikasyon sürecinde logoyu da değiştireek yenilenme sürecine girdiği vurgusunu güçlendirmek oldu. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yıl boyunca araç firmalarndan peşpeşe yeni logo tasarımları geldi. Son olarak bu kervana Skoda da katıldı. Skoda yeni logosunu öncelikle Vision 7S’de kullanacak. Halihazırda Skoda 2030 vizyonuna giderken logonun da bu kapsamda değiştireleceği duyurusunu yapmıştı.

Yeni Skoda Logosu Detayları

Önceki logo'da hatırlayacağınız üzere Skoda yazısında bulunan S harfinin üzerinde bir işaret bulunuyordu. Yeni logoda bu işaret kaldırılmış ve S harfinin bittiği yerde bir kanca eklenmiş gibi duruyor. Skoda, tanıttığı Vision 7S konseptinde logosunun sadeleştiği dikkat çekiyor. Şimdiki modellere kadar Skoda’nın araçlarının ön tarafında şirket amblemi vardı. Arka tarafta ise yazı şeklindeki logo vardı. Bundan sonraki modeller için otomobillerin önünde de yazı şeklindeki skoda logosunu göreceğiz.

Logoyu bu hale getirmek ve orijinal olarak tasarlamak için 165 seçenek değerlendirilmiş ve 2.200 kişiden teklif alınmış. Belli ki ince eleyip sık dokumak sonuç vermiş.Bu logonunn 2024 yılından sonraki modellerde kullanılması bekleniliyor, öncesinde doğal olarak sosyal medya hesaplarında bu logonun kullanıma başlanması planlanıyor.

Skoda pazarlama departmanından yapılan açıklama şu şekilde: "Ancak yeni formla birlikte bu sembol, logonun simetrisiyle bütünleşecek ve uyum sağlayacak. Ayrıca iç pazardaki müşteriler ve diğerleri de onu harflerde hala tanıyacak." dedi.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar

Bir cevap yazın

Kapat