Şanlıurfa Ankara arası kaç km, kaç saat sürüyor? (3 farklı yol tarifi)

Şanlıurfa Ankara arası kaç km, kaç saat sürüyor? (3 farklı yol tarifi)

Şanlıurfa Ankara arası kaç km, kaç saat sürüyor? soruları başta olmak üzere otomobil ile yolculuk yapacaklara en iyi yol tarifi yazımızda yer almaktadır. Şanlıurfa Ankara arası tüm ulaşım yolları hakkındaki bilgileri bir araya getirerek farklı alternatifleri değerlendirmek isteyenler için de fikir vermesini istedik.

Şanlıurfa ile Ankara arası otobüsle kaç saat sürer?

Şanlıurfa ile Ankara arası yolculuk yapacak olan vatandaşlarımız tercihini otobüsten yana kullanmak istiyorlarsa ortalama olarak 12 saati gözden çıkarmaları gerekmektedir. Peki aynı yolu özel araçları ile kat etmek isteyenlerin harcayacağı zaman ne kadar, hemen açıklayalım Şanlıurfa ile Ankara arası araba ile ortalama 8 buçuk, 9 saat sürmektedir.

Şanlıurfa Ankara arası kaç km, kaç saat sürer yol tarifi
Şanlıurfa Ankara arası kaç km, kaç saat sürer yol tarifi

Şanlıurfa ile Ankara arası hava yolunu tercih edenler ise 45 dakikalık bir yolculuk yapacaklardır.

Şanlıurfa Ankara arası yol tarifi

Ankara’dan Şanlıurfa’ya özel araçlarıyla gidecek olanlar için iki farklı yol güzergahı bulunmaktadır.

  • Ankara – Tarsus Otoyolu/O-21 ve E90 ile
  • Ankara – Niğde Otoyolu/Ankara – Tarsus Otoyolu/O-21 ile

Ankara – Tarsus Otoyolu/O-21 ve E90 güzergahı

Mahmatlı konumundan Mevlana Bulvarı kullanılarak D750 üzerinden Ankara – Niğde Otoyolu/Ankara – Tarsus Otoyolu/O-21 na çıkılır. Ortalama 55 km olan bu yol 45 dk sürmektedir. Daha sonra Büyükalanlı konumundan Adana-Şanlıurfa Otoyolu Şanlıurfa Batı Bağlantısına yönelmek için Ankara – Tarsus Otoyolu/O-21 ve E90 rotası izlenir. Adana-Şanlıurfa Otoyolu/O-52/E90 üzerinden çıkış yapılır. 7 sa. 20 dk sürecek olan bu yolculuk 768 km yi kapsamaktadır.

Şanlıurfa’ya gelindiğinde İpekyol Bulvarına gitmek için Adana-Şanlıurfa Otoyolu Şanlıurfa Batı Bağlantısı rotasını izlemek yeterli olacaktır.

Ankara – Niğde Otoyolu/Ankara – Tarsus Otoyolu/O-21 güzergahı

Gazi konumunda Talatpaşa Bulvarı ve Hipodrom Caddesi üzerinden Mevlana Blv./D200 na geçilir. Ankara – Niğde Otoyolu/Ankara – Tarsus Otoyolu/O-21, D260 ve D300 üzerinden Pınarbaşı istikameti takip edilir. Daha sonra Çöçelli konumunda D815, D825 ve D835 üzerinden Adana-Şanlıurfa Otoyolu/O-52/E90 na çıkılması gerekir.

Adana-Şanlıurfa Otoyolu/O-52/E90 bitirilince. Şanlıurfa’da İpekyol Bulvarına (D400 ) devam edilir.

Ankara – Niğde Otoyolu/Ankara – Tarsus Otoyolu/O-21 ve Adana-Şanlıurfa Otoyolu/O-52/E90 güzergahı

Karşıyaka konumunda Mevlana Blv. ve Ankara Konya Yolu/D750 üzerinden Ankara Çevre Yolu/O-20/E90 sonrasında Kuyulutatlar konumunda Gülağaç-Derinkuyu Yolu hedefine gitmek için Ankara – Niğde Otoyolu/Ankara – Tarsus Otoyolu/O-21 rotasını izleyin. Ankara – Niğde Otoyolu/Ankara – Tarsus Otoyolu/O-21 üzerinden çıkış yapılır. Yaklaşık 2 saat 15 dk süren bu yol sonrasında Çöçelli konumunda Derinkuyu Yeşilhisar Yolu, Develi Yolu, Kayseri Develi Yolu, Develi Taşçı Yolu, … ve D835 üzerinden Adana-Şanlıurfa Otoyolu/O-52/E90 na geçilir.

Yaklaşık 5 saatlik bir yolculuk sonrasında Büyükalanlı konumunda Adana-Şanlıurfa Otoyolu Şanlıurfa Batı Bağlantısı hedefine gitmek için Adana-Şanlıurfa Otoyolu/O-52/E90 rotası izlenerek Adana-Şanlıurfa Otoyolu/O-52/E90 üzerinden çıkılır.

Son olarak da Şanlıurfa konumunda İpekyol Blv./D400 hedefine gitmek için Adana-Şanlıurfa Otoyolu Şanlıurfa Batı Bağlantısı takip edilir.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar

Bir cevap yazın

Kapat