Model Mini Cooper Cabrio Özellikleri Ve Fiyat Listesi 2022

Model Mini Cooper Cabrio Özellikleri Ve Fiyat Listesi 2022

Bu makalemizde sizlere Model Mini Cooper Cabrio Özellikleri Ve Fiyat Listesi ile alakalı ayrıntılı Otomobil tanımı yazısını paylaştık. Yazımızda ayrıca Model Mini Cooper Cabrio Özellikleri Ve Fiyat Listesi 2022 gibi yanıtları da bulabilirsiniz.

MINI Güncel Kampanyalı Fiyat Listesi

Nisan ayında sıfır km Mini modelleri kaç lira oldu? Mini modelleri ne kadar? Nisan ayı Mini fiyatları kaç para? Mini fiyat listeleri belli oldu mu? Merak mı ediyorsunuz? Mini 3 Kapı, Mini 5 Kapı, Mini Cabrio, Mini Clubman, Mini Countryman, Mini Electric ve John Cooper Works modellerine ait kampanyalı fiyat listelerini, son üç aylık fiyat değişimlerini, modellere ait teknik bilgileri sayfamızda bulabilirsiniz.

Mini 3 Kapı, Mini 5 Kapı, Mini Cabrio, Mini Clubman, Mini Countryman,  John Cooper Works ve Mini Electric'in tüm modellerine ait Nisan ayı fiyat listelerini aşağıda bulabilirsiniz.

Araç dış tasarım olarak daha atletik bir yapıya kavuşturulmuş diyebiliriz. Özellikle aracın haiz olduğu dinamik çizgiler ve yalın yoldam, geniş tekerlek izi ve kısa aks dışı mesafesi mini Cabrio modelinin daha atletik ve net bir görünüme kavuşmasını sağlıyor. Ek olarak enstrumanta kullanılan ayırt edici farlar, led sinyal lambalarının yer aldığı, göz alıcı yan havalandırma delikleri de aracın dış tasarımına fazladan şıklık katıyor. çalgıta şüphesiz Piano Black renginde opsiyonel kapı kolları, yakıt kapağı ve öteki yeni tasarım vurguları dikkat çeken diğer özelliklerdendir.

Güvenli ve sütün yol tutuşu sunan 2022 model Mini Cooper Cabrio serisi ayrıca haiz olduğu dört kişilik oturma alanı ile keyifli yolculuklar yapma imkanı sunuyor. Özellikle açılabilir tavan seçeneği ile keyifli yolculuklar yapılırken aracın ortaya koyduğu performans da ek olarak beğeni topluyor. Söz konusu araç 7 saniye gibi kısa bir sürede 100 km hız sınırına ulaşabiliyor Bu performansın en büyük destekleyicisi ise hiç şüphesiz enstrumanta kullanılan Twin Power turbo özellikli motor ünitesidir.

 Araç her ne kadar küçük ebatlı görünse de aslına bakarsak sahip olduğu ve ortaya koyduğu bagaj alanı ile de tatminkar sayılara haiz. İlk olarak Mini Cooper Cabrio modelinde kullanılan basit Yükleme Fonksiyonu özelliği ile yük taşımak artık çok daha rahat oluyor. Araç tavanı kapalı olduğu zamanlarda 215 litrelik bagaj alanı sunarken, açık tavan halinde ise bu sayı 160 litreye kadar düşüyor. Fakat bu araçta 50/ 50 bölünebilen arka koltuklar yardımıyla biraz uzun eşyaları taşımak daha rahat oluyor.  

Cooper modellerinde kullanılan çok fonksiyonlu gösterge paneli bu modelde yerini geleneksel hız göstergesine bırakıyor. Şık bir tasarıma sahip olan bu gösterge paneli siyah renk ile daha bir dikkat çekici hale geliyor. Bu gösterge panelinde dakikada yapılan devir sayısı, hız, yakıt seviyesi, kilometre, sıcaklık ve navigasyon değerlerinin hepsinde Mini C’yi görebiliyorsunuz.

2022 model Mini Cooper Cabrio serisinde biroldukça farklı yenilikler göze çarpıyor. Bunlardan ilki sol ve sağ tarafa entegre edilen hava perdelerine haiz olan yenilenmiş ön tampon geliyor. Bu yenileme sayesinde aerodinamik özelliklere haiz olan araç yakıt tüketimi konusunda da oldukca avantajlı hale geliyor.  Adaptif led ışık dağıtımı için tasarlanan yeni led farlar ise dikkat eken diğer bir yeniliktir. Bu sayede hem gündüz bununla beraber gece daha net ışık yayan farlar ile daha keskin görüş alanı ortaya çıkar.

Araçta kullanılan yeni hava delikleri tasarımı aracı hem stil olarak hem de kullanışlılık açısından ön plana çıkarıyor. Aracın yanında bulunan hava deliklerinin led sinyal lambaları ile birlikte uyumlu olacak şekilde tasarlanması aracın dış tasarımında haiz olduğu şıklığı üst seviyelere taşıyor. Ek olarak Piano Black renge haiz egzoz çıkışı ile aracın biraz da spor görünüme kavuşması sağlanıyor. Araç arka tamponunun genişlemiş olduğu düşünüldüğünde bu egzoz ile görsellik hem daha uyumlu hale geliyor aynı zamanda araç bir bütün olarak sportif ve dinamik bir hal alıyor. 2022 model Mini Cooper Cabrio güvenlik açısından da Mini Cooper garantisi altındadır. Haiz olduğu mini güvenlik özellikleri ile öne çıkan araçta akıllı teknolojiye haiz farlar, hava yastıkları, RunFlat lastikler ilk dikkat çeken yeniliklerdendir. 2022 model Mini Cooper Cabrio serisi iki farklı model ile kullananların karşısına çıkıyor. Bunlardan biri orijinal Mini Cooper Cabrio iken diğeri ise Mini John Cooper Works Cabrio modelidir. Bu her iki araca dair temel teknik özellikleri saymak gerekirse;  

Her iki modelde de benzinli motor ünitesi kullanılıyor. Cabrio modelinin boş ağırlığı 1360 kilogram iken Work Caprio modelinin boş ağırlığı 1450 kilogram. Her iki aracın uzunlukları da hemen derhal aynı olmasına karşın yalnız Works Cabrio modeli orijinal Cabrio modelinden 9 mm daha uzundur. Ek olarak her iki modelde de otomatik şanzıman kullanılıyor.  Cabrio modelinde kullanılan motor ünitesi ile 136 beygir gücü ile 220 nm tork açığa çıkarken, Works Cabrio modelinde kullanılan ünitede 231 beygir gücü ile 320 nm tork performans açığa çıkıyor. Cabrio modeli 205 km üst hız limitine haiz iken bu rakam Works Cabrio modelinde 241 km olarak karşımıza çıkıyor. Cabrio modeli 0 kilometreden 100 kilometreye 8.7 saniyede ulaşırken Works Cabrio modeli ise aynı menzile 6.5 saniyede ulaşabiliyor. Her iki modelinde bagaj kapasitesi yukarıda açıklandığı gibidir.Her iki modelde de 4 koltuk bulunur. Bunun haricinde Cabrio modelinde 100 kilometrelik menzilde 6 litre yakıt tüketimi gerçekleştirilirken bu rakam Works Cabrio modelinde 6.5 litredir.  

Söz konusu araç 4 farklı donanım paketi ile satışa sunuluyor. Baştan izah edelim kullanıcılara kendi enstrumanlarını tasarlama olanakı da sunuluyor. Şimdi bu üç donanım paketinin satış fiyatlarına gelirsek;

İlk olarak 100 kilometrede yaklaşık 5.4 litre yakıt tüketimi sarf eden otomatik şanzımana sahip olan Signature modeli 926 bin 259 TL’den başlamış olan fiyatlar ile satılıyor.

100 kilometrede ortalama 5.4 litre yakıt tüketimi sarf eden otomatik şanzımana haiz olan Iconic  modeli ise 1 milyon 52 bin 425 TL’dir.

100 kilometrede ortalama 5.4 litre yakıt tüketimi sarf eden otomatik şanzımana sahip olan Resolute Edition modeli ise 1 milyon 38 bin 407 TL’ den satışa sunuluyor. Bu modellerin dışında ek olarak 1 milyon 66 bin 425 TL’ye satılan Sidewalk modeli de bulunuyor. 


Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar

Bir cevap yazın

Kapat