Kia Sportage - Artık Tam Bir Hibrid

Kia Sportage - Artık Tam Bir Hibrid

Kia, elektrikli model yelpazesini genişletiyor: Nisan ayından bu yana plug-in hybrid olarak sunulan yeni Kia Sportage, artık full hybrid olarak da sipariş edilebiliyor.

Markanın en çok satan SUV'unun iki hibrit çeşidiyle Kia serisinin yarısından fazlası şimdiden elektrikli oldu.

Kia Sportage Full Hybrid

Markanın Avrupa'da sunduğu 21 model ve model çeşidi arasında üç adet saf elektrikli araç, beş adet plug-in hibrit ve üç adet tam hibrit bulunuyor. Plug-in hybrid'den (195 kW/265 hp) sonra yeni Sportage Hybrid, kompakt SUV'nin en güçlü ikinci çeşididir ve aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli benzinli ve dizel hafif hibritleri de vardır.

169 kW (230 hp) gücü harekete geçirir ve önden veya dört tekerlekten çekiş ile ve Vision, Spirit ve GT-line olmak üzere üç versiyonda mevcuttur. Kapsamlı standart donanım, diğer şeylerin yanı sıra, Kia Connect çevrimiçi hizmetlerine sahip geniş formatlı bir navigasyon sistemi, iki bölgeli otomatik klima ve otoyol asistanı ve navigasyon tabanlı uyarlanabilir hız sabitleme sistemi gibi en son yüksek teknolojili yardımcıları içerir. Ayrıca 7 yıllık Kia üreticisinin garantisi pil için de geçerli.

Kia Sportage'ın hibrit sistemi ayrıntıları

Sportage Hybrid'in yüksek verimli tahrik sistemi, 132 kW (180 hp) 1,6 litre turboşarjlı benzinli motor ile 44 kW (60 hp) elektrik motoru ve 1,49 kWh lityum iyon polimer pili birleştirir. Elektrik motorunu şanzıman gövdesine entegre ederek (Şanzımana Monte Elektrikli Cihaz, TMED), şanzıman, yanmalı motorun ve elektrik motorunun tam gücünü paralel olarak iletebilir, böylece sadece minimum enerji kaybı meydana gelir.

Kia Sportage Hibrid Konsol görüntüsü

Sonuç, yüksek hızlarda mevcut pil gücüne doğrudan erişim ile tüm hızlarda çok çevik hızlanma davranışıdır. 350 Nm'lik etkileyici torku ile Sportage Hybrid, önden çekişli olarak 100 km/s hıza 8,0 saniyede (AWD: 8,3 saniye, azami hız 193 km/s) ulaşır ve 100 kilometrede ortalama 4,9 litre tüketir ( 112 g/km CO2; verimlilik sınıfı A+; AWD: 5,6 litre, 127 g/km CO2, verimlilik sınıfı A).

Görsel olarak, beşinci nesilde ilk kez Avrupa için özel olarak tasarlanmış bir versiyonda sunulan yeni Sportage, yeni Kia tasarım felsefesi "Opposites United" ile karakterize ediliyor. Ön tasarımın karakteristik unsurları arasında, "yüzün" tüm genişliği boyunca uzanan ayrıntılı siyah radyatör ızgarası grafikleri, bumerang şeklindeki standart LED gündüz farları ve uyarlanabilir çift LED farlar (Spirit'ten standart) yer alıyor.

Profil, modeli her zaman karakterize eden sportifliğe saygı gösterir ve güçlü eğimli hatchback, ayırt edici, keskin bir şekilde çizilmiş arka lambalara doğru ilerler. SUV ilk kez, kesinlikle sportif üst versiyon GT-line için mevcut olan siyah bir çatı ile iki tonlu boya ile sunuluyor. Seçilebilecek toplam 22 renk çeşidi vardır (versiyona bağlı olarak).

Modern, şık iç mekandaki çarpıcı bir unsur, navigasyon sisteminin iki 31,2 cm (12,3 inç) ekranı ve tamamen dijital gösterge paneli (Spirit'ten standart) ile düzgün kavisli panorama ekranıdır. Navigasyon dokunmatik ekranı aynı zamanda sürücü ve ön yolcu için merkezi kullanıcı arayüzüdür ve ekranın altındaki değiştirilebilir çok modlu kontrol çubuğu sayesinde özellikle kolay ve sezgisel olarak çalıştırılabilir.

Kia Connect çevrimiçi hizmetleri, gerçek zamanlı bilgi ve uygulama kontrollü uzaktan kumanda işlevleri sunar. Sportage gelecekte harita ve diğer yazılım güncellemelerini kablosuz olarak “Over the Air” (OTA) olarak alabilecek. Mevcut alan, dış boyutların neredeyse hiç değişmemesine rağmen (uzunluk 4.515 mm, genişlik 1.865 mm, yükseklik 1.650 mm) yeni nesil ile önemli ölçüde büyümüştür. Bu özellikle arkada ve hibritte 587 litre hacme sahip bagaj bölmesi için geçerlidir (arka koltuk arkalıkları katlandığında 1.776 litreye kadar).

Komple Hibrid

Navigasyon ve otomatik klimaya ek olarak, hibrit varyantın temel donanımı, örneğin LED farlar ve LED sis farları, ısıtmalı ön ve arka koltuklar, ısıtmalı direksiyon simidi, elektronik park freni, geri görüş kamerası, ön ve arka park sensörlerini içerir. , yağmur ve alacakaranlık sensörü, elektrikli katlanır dış aynalar, üç parçalı arka koltuk arkalığı (40:20:40), tavan rayları ve 17 inç alaşım jantlar.

Otoyol asistanı ve navigasyon tabanlı hız sabitleyiciye ek olarak, geniş yardım yelpazesi, yaya ve bisikletçi algılamalı bir ön çarpışma uyarı sisteminin yanı sıra dönüş işlevi ve çapraz trafik algılama, trafik sıkışıklığı asistanı, aktif şeritten ayrılma uyarı sistemi içerir. , akıllı hız asistanı, yorgunluk uyarı sistemi, uzun far asistanı, yolcu alarmı ve e-Call acil çağrı servisi.

Donanım hattına ve seçeneğe bağlı olarak, örneğin havalandırmalı elektrikli ön koltuklar, yüksek kaliteli suni deri ve süet kombinasyonuna sahip koltuk kılıfları, sensör kontrollü elektrikli bagaj kapağı, panoramik tavan, ortam aydınlatması, spor direksiyon simidi, alüminyum pedallar, yeni elektronik amortisör kontrolü ECS ve adaptif çift LED farlar, monitör ekranlı aktif kör nokta asistanı, çok yönlü görüş kamerası, çapraz trafik uyarısı, park çarpışma önleme asistanı gibi diğer yardım sistemlerine sahip bir şasi, Uzaktan kontrollü park etme ve iniş için çıkış asistanı ve uzaktan park asistanı.

Her Sportage Hybrid, ayarları şanzıman ve motor kontrolünün yanı sıra direksiyon yardımını da etkileyen iki aşamalı sürüş modu seçimi "Sürüş Modu Seçimi" (Eko, Spor) içerir. Bu sürüş modları öncelikle yola göre uyarlanmış olsa da, dört tekerlekten çekişli modellerde standart olan "Arazi Modu" işlevi (ayarlar: Kar, Çamur, Kum), sürücüyü arazide de destekler ve yolda daha iyi çekiş sağlar. kumlu, çamurlu veya karlı yüzeyler.

Ve 1.650 kg'lık treyler yükü (frenli, 2WD ve AWD için aynı) ve stabilite programının standart treyler stabilizasyon fonksiyonu ile Sportage Hybrid, çekici bir araç olarak da iyi bir rakam oluşturuyor.

Hibrit teknolojisi, Kore filosunu sürekli olarak heyecanlandırıyor ve tam bir hibrit olarak Kia Sportage, Kia için yolda bir başka önemli kilometre taşı. Sonuç olarak, hibritlerle ilgilenenler artık PHEV veya tam hibrit arasında seçim yapabilir ve bireysel ihtiyaçlarına göre kendilerine en uygun varyantı seçebilirler.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar

Bir cevap yazın

Kapat