Kia Sorento Modeli Teknik Özellikleri Ve Fiyatı 2022

Kia Sorento Modeli Teknik Özellikleri Ve Fiyatı 2022

Bu makalemizde sizlere Kia Sorento Modeli Teknik Özellikleri Ve Fiyatı ile alakalı ayrıntılı Otomobil tanımı yazısını paylaştık. Yazımızda ayrıca Kia Sorento Modeli Teknik Özellikleri Ve Fiyatı 2022 gibi yanıtları da bulabilirsiniz.

Kia Sorento Teknik Özellikleri

Bu değişiklik ile birlikte artık birçok otomobil markası enstrümanlarının motor ünitelerinde değişikliğe gidiyor. Bunlardan biri de Kia markası. Kia, 2022 model Sorento aracını yenilerken hibrit teknolojisine de geçiş yaptı.

Özellikle SUV modelleri içinde hibrit teknolojisinin kullanıldığı en iyi modellerden biri olan Sorento farklı tasarımı ile de ön plana çıkıyor. Güçlü bir motor ünitesine sahip olan bu araç ayrıca birçok yönden muadillerine gore daha iyi durumda diyebiliriz.

Özellikle motor ünitesinin ortaya koyduğu 230 beygir gücü ve 350 nm tork gücün açığa çıkaracağı performans şimdiden merak ediliyor.

Kia Sorento Modeli Teknik Özellikleri Ve Fiyatı 2022

Kia marka enstrumanlar ülkemizde son yıllarda maksimum tercih edilen enstrumanların başında geliyor. Ön ızgara sisteminin aracın ön tamponunu geniş olarak kaplaması aracın görselliğini ön plana çıkarıyor.

Özellikle ön farların ve LED sistemlerinin bu ızgara içerisinde konumlandırılması aracın bütünlüğünü ortaya koyuyor. Bu ızgara altında ve plaka kısmının hemen üstünde siyah bir şerit kullanılıyor. Bu sayede ön tamponda tek parça ve biçimsiz bir görüntünün önüne geçilmiş oluyor.

Ayrıca aracın yanlarında bulunan derin çukurlar ile aracın kaslı yapısı daha da ön plana çıkarılıyor. Tekerlerin olduğu kısımlarda sert girişlerin olması ve bu kısımların siyah bir şerit ile çevrilmesi aracın iki yönlü idraklanmasını sağlıyor. Ek olarak ön kaput üzerinde bulunan sert çizgiler ile araç iyice bir SUV modele dönüştürülüyor. Önden bakınca bir cip modeli andırsa da kısa arka tamponu ile de aslında bir Audi modeli çağrıştırıyor diyebiliriz.

Araç içerisinde konfor ön plana çıkarılıyor. Aslına bakarsanız SUV modellerinde olan araç içi yaşam alanının konforlu ve geniş olma özelliği bu enstrumanta da bulunuyor. Sürücü odaklı tasarlanan araç içi ön tarafı kusursuz bir tasarıma sahiptir. Özellikle sürücü odaklı tasarlanan gösterge paneli ile sürücülerin kısa süre içinde araç ile ilgili bir oldukça bilgiye rahat bir halde ulaşması amaçlanıyor.

Direksiyon göbeğinde gümüş renkli Kia amblemi ise dikkat çekiyor. Standart bir oldukça özelliği bünyesinde bulundurun 2022 model Kia Sorento otomobil farklı renk seçenekleri ile de kullanıcılarına seçim olanakı sunuyor. Beyaz, vişne çürüğü, mavi ve gümüş grisi gibi renklerde renk skalası da sunuluyor. Araç otomatik vites olarak kullananların karşısına çıkıyor. Kolay ve hızlı vites geçişi sağlayan bu araç ile motor ünitesinin performansı çok rahat bir halde hissediliyor.

araçta kullanılan motor ünitesi alanında çok tutulan bir çeşit diyebiliriz. 2022 model Kia Sorento enstrümanlarında 1.6 litre hacimli 230 beygir gücünde otomatik Hibrit motoru kullanılıyor. Bu araç zorlu yol koşulları ile baş edecek şekilde tasarlanmış da diyebiliriz. 4X4 özelliğine sahip olan modelleri de bulunan bu araç ile yolda denge sağlamak ve bir oldukça zorlu yol koşulunun üstesinden gelmek çok daha rahat. Dilerseniz Kia Fiyat Listesine göz atabilirsiniz.

Bir oldukça farklı teknik ve donanımsal özellikleri barındıran bu enstrumanta maksimum dikkatleri çeken özellikler ise; ekonomik sürüş asistanı, şerit konumlama sistemi, çift bölgeli tam otomatik klima, anahtarsız çalıştırma sistemi, hız sabitleme sınırlama ve tanıma sistemi, ön ve arka park sensörleri, kablosuz akıllı telefon şarj sistemi, sesli komut sistemi, iki tane USB bağlantısı, 360° renkli kamera sistemi, full park asistanı şeklinde özellikler bulunuyor.

Ek olarak güvenli sürüş olanağının sunulması amacıyla da daha bir oldukça farklı özellikler ile donatılan bu araç benzerleri arasında bir adım öne çıkıyor.

Birden fazla donanım paketine haiz olan araç şimdilik tek donanım paketi ile satışa sunuluyor. Şuan için kampanyalı olan fiyatı 1 milyon 299 bin 900 TL’den satışa sunulan araç, kampanya bitiminde ne kadar olacak bilinmiyor. Bu satılan model Kia Sorento aracının en üst donanım paketine sahip olan modeli diyebiliriz.

Daha alt donanım paketine sahip modelleri şimdilik Türkiye otomobil piyasasında satışa sunulmuyor. Söz konusu aracın vergili ve vergisiz tutarlarını sizler ile paylaşıyoruz.

Kia Sorento Teknik Fiyatı

Kampanyalı Anahtar Teslim Satış Fiyatı: 1.229.900 TL

Aracın vergiler hariç fiyatı: 684.900 TL

ÖTV için alınan vergi: 550.000 TL

%18 KDV tutarı: 135.000 TL


Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar

Bir cevap yazın

Kapat