İstanbul Marmaris kaç km, kaç saat sürüyor? En iyi alternatif yol

İstanbul Marmaris kaç km, kaç saat sürüyor? En iyi alternatif yol

İstanbul Marmaris kaç km sorusu başta olmak üzere merak edilen Marmaris İstanbul kaç saat, İstanbul’dan Marmaris’e karayolu ile nasıl gidilir gibi sorulan cevaplarını bir arada topladık. Ayrıca yazımızın sonunda paylaştığımız videoyu izleyerek de araçla seyahat edecekler için önemli detay bilgiler edineceksiniz.

İst Marmaris kaç km cevap vermeden önce Türkiye’nin en büyük ile ve güneyin en güzel ilçelerinden olan Marmaris hakkında kısaca önemli bilgiler paylaşalım.

Coğrafi koordinatları 36°51’18,7″N 28°15’12,8″E olan Marmaris ‘in enlem ve boylamları da sırasıyla şöyledir:

  • 36.855190 enlem
  • 28.253550 boylam

Marmaristen istanbula yolculuk sırasında güzerhag üzerinde bulunan Aydın'a kadar olan kısmın otobüs yolculugu sırasında çekilmiş görüntülerini aşağıdan izleyebilirsiniz.

İstanbul’un konumuna baktığımızda ise 41.060710 enlem, 28.987720 boylamda olduğunu görmekteyiz. Coğrafi koordinatları da 41°03’38,6″N 28°59’15,8″E şeklindedir.

İst Marmaris kaç km istanbul marmaris yol güzergahı
İst Marmaris kaç km istanbul marmaris yol güzergahı

İstanbul Marmaris kaç km?

İst Marmaris kaç km diye baktığımızda birbirine yakın sayılar verilmektedir. Bunun nedeni farklı rotalar baz alınmasının yanı sıra İstanbul’dan hangi noktadan hareket edildiğine de bağlıdır. Arabayla mesafesi İstanbul Marmaris arası 730 km olmakla birlikte saatte ortalama 90 m hızla 8 saat civarı sürmektedir. Tabi ki bu süreye molalar dahil değildir.

Otobüsle İstanbul Marmaris kaç saat sürüyor diye merak eden yolcular için cevap ise ortalama 12 saattir diyebiliriz. Bildiğiniz üzere otobüsle yolculuklarda firmaya, molaya göre değişiklikler söz konusu olmaktadır. Peki aynı seyahatı uçakla yapmak istesek işte cevabı :

Uçakla İstanbul Marmaris arası kaç saat?

Uçakla mesafe466 km olup yolculuk 45 dk ile 1 saat civarında sürmektedir.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar

Bir cevap yazın

Kapat