Honda hangi ülkenin markası, sahibi kim? 2022 modelleri

Honda hangi ülkenin markası, sahibi kim? 2022 modelleri

Honda hangi ülkenin markası, Honda Civic nerede üretiliyor diye merak ediyorsanız bu yazımız sizin için. Ayrıca Honda Hangi ülkelerde üretiliyor? sorusunun yanı sıra Honda’nın 2022 model otomobillerini de yine sizler için paylaştık. Yazımızın sonundaki özel tanıtım videosunu kaçırmayın.

Honda hangi ülkenin markası?

Honda, Japonya’da otomobil, motosiklet, güç ekipmanı ve uçak üreten çok uluslu bir kamu holdingidir. Merkezi Minato, Tokyo’dadır. Dünya çapında 60.000’den fazla çalışanı olan şirket, 40.000’den fazla kişiyi istihdam ediyor. Japon kamu şirketi, 58 milyondan fazla üretim birimiyle dünyanın en büyük şirketlerinden biridir. Nobuhiko Kawamoto, 1994′ de Kume’un yerine Honda’nın CEO’su oldu.

Honda’nın sahibi kimdir?

Honda Hangi ülkelerde üretiliyor? ile ilgili görsel sonucuSoichiro Honda(d. 17 Kasım 1906 – ö. 5 Ağustos 1991)

1960’larda Honda küçük bir otomobil üreticisiydi, ancak kısa sürede otomobil endüstrisinde önemli bir oyuncu haline geldi. 1963 yılında Honda, T360 mini kamyonuna başladı. 1964 yılında, Japonya’daki ilk DOHC otomobil motoru ile donatılmış S500 spor otomobilini tanıttı. Bu modelin başarısı Honda’nın Formula 1 yarışına girmesine neden oldu. Aynı yıl Honda Formula 1’e girdi ve 1974’te ilk kez şampiyon oldu.

Honda, 2015 yılında ABD Ar-Ge operasyonuna 1,1 milyar dolarlık yatırımla Amerika’ya yatırım yapmaya devam ediyor. Buna ek olarak, şirket üretim, satış ve finans operasyonları ile ABD ekonomisine yatırım yapıyor. Şirket aynı zamanda topluluklarına ve ekonomiye yatırım yapmaktadır. 1984’ten bu yana, Amerikan Honda Vakfı, ABD’deki yerel ve ulusal kar amacı gütmeyen kuruluşlara hibeler verdi ve 118 milyondan fazla kişiye hizmet verdi.

Honda hangi ülkenin markası 2022-Honda-CR-V
Honda hangi ülkenin markası 2022-Honda-CR-V

Honda Hangi ülkelerde üretiliyor?

Honda otomobil modelleri Türkiye de dahil olmak üzere ABD, Meksika, Brezilya, İngiltere, Çin, Hindistan ve Vietnam’da Honda‘larüretiliyor. 2019yılında üretilen araç sayısı 5,2 milyondanfazladır. Honda markası yenilikçiliği ile ünlüdür. Motorları terebentin ile çalışır ve ucuz, zayıf çevrim çerçevelerine yapıştırır. Amerika BirleşikDevletleri’nde, şirket dünyanın en büyük üçotomobil üreticisi arasındadır. Piyasada 28.000’den fazla araba modelibulunmaktadır. Honda markasının en popüler modelleri CR-V ve Accord’dır.

Honda araba modelleri

Honda Civic

İlk SE sedan 1991 yılında tanıtıldı, ancak 1992 yılına kadar SE-i sedan olarak adlandırıldı. İsim değişikliğine rağmen Civic, Bose yüksek güçlü bir ses sistemi olmadan geri döndü. Bunun yerine, / FM stereo kaset 4-x20 watt EX. Deri kesilmiş direksiyon simidi ve koltuklar da standarttı. Dört vitesli otomatik şanzımanı ve ABS’si standarttı. Siyah iç solaris gümüş metalik ve fildişi iç brittany mavi dahil olmak üzere çeşitli renklerde mevcuttu.

2013 yılında, Honda Civic önden çekişli bir sisteme sahip dört kapılı bir sedan olarak tanıtıldı. Civic, önden çekiş sistemine ve manuel şanzımana sahip ilk Amerikan tarzı otomobildi. Civic, ABD’de popüler bir arabaydı ve kısa sürede diğer ülkelerde popüler oldu. İlk iki kapılı hatchback 1980 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde tanıtıldı. Başlangıçta, hatchback yüksek gövdeli küçük bir sedan olarak pazarlandı.

Honda hangi ülkenin markası Honda Accord 2022 Redesign
Honda hangi ülkenin markası Honda Accord 2022 Redesign

Honda Accord

Honda Accord, 1976 yılında Amerika Birleşik Devletleri pazarında piyasaya sürülen ilk Honda modelidir. Sert değişimleri, Avrupalı ve Japon muadillerine göre belirgin bir avantaj olarak kaydedildi. Ergonomik iç mekanı da popülerdi ve araç diğer ülkelerde popülerdi.

Hibrit modeli Haziran 2013’te Japonya pazarında tanıtıldı. Neredeyse on yıldır ABD’de en çok satan otomobillerden biri ve Honda için ilk beş sırada yer aldı.

Avrupa’da Accord, 2.4 litrelik i-VTEC motoru da dahil olmak üzere dört adet motorlulara sahiptir. Accord bir vagon olarak da böyle. Kuzey Amerika’da, Eylül 1993’te neslim bir otomobil olarak piyasaya saldı. 2006 bize şerit tutma yardımcısı sunan ilk araç oldu. Bir 2.2 litrelik benzinli motora sahiptir.

honda hangi ülkenin markası başlıklı yazımızla birlikte, honda nerenin ve honda kiminsorularına da cevap vermeye çalıştık. Sizin favori Honda modeliniz hangisi ? Yorumlarda lütfen bizimle paylaşın. Bakalım öne çıkan Honda modeli hangisi olacak.

Tüm yolculuklarınızda dikkatli olmayı asla unutmayın. Keyifli ve konforlu sürüşler dileriz.

Honda hangi ülkenin markası

Honda Türkiye'nin Sahibi Kim?

Türkiye için 1986 yılından itibaren Honda markalı araçlar Anadolu Grubu'na ait şirketlerden biri olan Çelik Motor tarafından ithal edilmektedir. 1992 yılında Anadolu Grubu ve Honda, her birinin %50'sine sahip olduğu bir ortak girişim şirketi kurmuştur. Kurulan bu ortak şirketin ismi Anadolu Honda Otomobilcilik A.Ş.dir. Şirketin merkez fabrikası Kocaeli, Şekerpınar'dadır.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar

Bir cevap yazın

Kapat