Geely Emgrand EC7 Alınır mı? Teknik özellikler ve tüm detaylar

Geely Emgrand EC7 Alınır mı? Teknik özellikler ve tüm detaylar

Geely Emgrand EC7 Alınır Mı? Geely Emgrand EC7 D sınıfı bir modeldir. Şirket bu araçla Avrupa pazarını fethetmeyi amaçladı. Adı başlangıçta bir araba modeli olarak değil, Şanghay’ın bir banliyösü olarak tasarlandı. Şirket, aracı oluşturmak için Japon otomobil üreticisi Honda ile birlikte çalıştı. Geely Emgrand EC7 Alınır Mı? teknik özellikleri ve tanıtım videosu yazımızda.

Otomobilin dört silindirli motoru Çin’de popüler bir seçimdir ve nedenini görmek kolaydır. Emgrand’ın 1.8 litrelik motoru alt kısımlara iyi çeker ve bol miktarda güç sağlar. Bazı rakiplerinin ‘oyunculuğundan’ yoksun, ancak yeni özellikler sedanın kalabalık arasında öne çıkmasına yardımcı oluyor. Bazı rakiplerin aksine, EC7’nin iç mekanı geniş ve konforludur ve isteğe bağlı bir navigasyon sistemi sunar.

Emgrand EC7‘nin öne çıkan bir diğer özelliği de şirketin en son teknolojisi. Otomobilin 1.3 litrelik benzinli motoru modifiye edilmiş bir Volvo S80 platformuna dayanıyor. Doğal olarak emişli dört zamanlı dört silindirli bir motor. Motor 133 beygir güç sağlar ve altı ileri mekanik şanzımanla iyi senkronize olur. Aracın yakıt verimliliği 100 km’de 6.3 litre ile düşük. EC7, diğer bazı sedanların oyunculuğuyla övünmese de, kalitesi söz konusu olduğunda etkileyicidir.

Görünüşe göre, Emgrand EC7 diğer Geely Group araçlarına benzemedi. Stil açısından, sedanın tasarımı Emgrand EC7 hatchback ile aynı görünüme sahip, ancak kanat şeklindeki tavanı biraz daha düşük. Kanat benzeri tavan çizgisi ve uzatılmış tekerlek kemerleri Emgrand EC7’ye çekici bir silüet kazandırır. EC7 ayrıca diğer modellere kıyasla daha muhafazakar bir profile sahiptir ve bu da onu seyahat etmek isteyenler için mükemmel bir seçim haline getirir.

Geely Emgrand EC7 Alınır Mı?

Çin yapımı bir araba olmasına rağmen, Emgrand EC7 Güney Afrikalı gezginler için güvenilir bir seçenektir. Bagaj bölmesi geniştir ve standart dışı ürünler barındırabilir. EC7’nin bagaj bölmesi 680 litre kapasiteye sahiptir. Bu otomobilin botunun boyutları 1789 mm genişliğinde ve 1470 mm yüksekliğindedir. EC7 çok şık bir araba.

Geely Emgrand EC7 sedan rakip Avrupa otomobilleri kadar lüks değil. Ancak otomobilin fiyat-kalite oranı onu piyasadaki diğer markalara göre daha cazip hale getiriyor. Nispeten uygun fiyatı ve yüksek kalitesi, Rus alıcılar için en iyi seçenek haline getirmiştir. Bu araba diğer BDT ülkelerinde de mevcuttur.

Geely Emgrand EC7 sedan zarif ve şık bir dış vardır. Ön kısmı değiştirilirken, yan bölümler sis farlarının yatay vuruşlarına uyum sağlayacak şekilde yeniden şekillendirildi. Buna ek olarak, aracın ızgarası önceki modele göre daha şık ve geniş, çekici bir ızgaraya sahip. Buna ek olarak, araba ayrıca klima ve LED gündüz farları ile donatılmıştır.

Geely Emgrand EC7 fiyatına göre bakıldığında alınabilecek en iyi otomobillerden biri olarak gözüküyor. Sorun çıkaran bir otomobil değildir. Yedek parçalarının ucuz kolay temin edilebilmesi de avantaj olarak karşımıza çıkıyor. İkinci eli çok zayıf değildir. Bu açılardan bakıldığında fiyatına göre alınabilecek bir otomobil.

Geely Emgrand EC7, önceki modellerden farklı olarak yepyeni bir platform ve gövde üzerine kurulu. Geely Preface sedan ve Geely Xingyue L crossover SUV ile uyumludur. Emgrand’ın motoru, 114 hp güce sahip, doğal emişlidir.

Geely alınır mı? Ağustos 2021’e kadar hızlı ileri, en son Geely Emgrand anavatanı Çin’de piyasaya sürüldü. B segmenti sedan, markanın BMA platformunda yer alıyor ve beş ileri manuel veya CVT ile eşleştirilmiş, yukarıda bahsedilen 1.5 litrelik doğal emişli motorla geliyor.

Emgrand EC7 hangi ülkenin?

Geely Emgrand EC7 Çin otomobil markasıdır.

Geely Emgrand hangi segment?

Geely Emgrand EC7C segmentindedir.

Geely Emgrand kaç hava yastığı var?

Geely Emgrand, 6 adet hava yastığı bulunmaktadır.

Geely Emgrand kaç kilo?

Teknik özelliklere baktığımızda Geely Emgrand GL 1.8 (133 bg)
1799 cm3 109.78 cu. in. 1320 Kg 2910.1 lbs.
Bagaj hacmi en az: 680 Lt 24.01 cu. ft
Modifikasyonu (Motor): 1.8 (133 bg)
Motor hacmi: 1799 cm3 109.78 cu. in
Geely Emgrand EC7 Alınır Mı?
Geely Emgrand EC7 Alınır Mı?
Geely Emgrand EC7 Alınır Mı? başlıklı yazımızla bu soru başta olmak üzere cevabını vermeye çalıştığımız diğer sorular ise şunlardır:
  • Geely hangi markanın yan ürünü?
  • Geely Familia hangi motoru kullanıyor?
  • Geely kimin arabası?

Güney Kore araba markaları hangileridir?

Dacia Duster kampanya fiyatı listesi güncel (Özel indirim)

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar

Bir cevap yazın

Kapat