Fiat hangi ülkenin arabası? En çok tutulan Fiat markaları (2022 modelleri)

Fiat hangi ülkenin arabası? En çok tutulan Fiat markaları (2022 modelleri)

Fiat hangi ülkenin arabasıdır? En çok tercih edilen Fiat markaları hangileridir diye merak ediyorsanız bu yazımız sizin için.

Fiat hangi ülkenin arabası?

Fiat hangi ülkenin markasıdır sorusuna 1899 yılında İtalya’nın Torino şehrinde kurulmuş olması cevap vermektedir. Fiat markasının ismi de Fabbrica Italiana Automobili Torino’nun kısaltmasıdır. Şirket şimdi Lancia, Alfa Romeo, Maserati, Ferrari ve Jeep gibi çok fiat markalarına sahiptir. Ayrıca Yamaha Motor Company’nin sahibidir ve Amerika Birleşik Devletleri’nde büyük bir varlığa sahiptir.

Fiat X1/9, şirketin ilk ticari aracıydı. Kasım 1975’te İtalya’da piyasaya sürüldü. Nisan 1976’da diğer Avrupa ülkelerindeki satışlar takip etti. Araç, Mart ayında Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı. O zamandan beri Avrupa’daki üç versiyonda da satışa sunuldu. Başarısına rağmen, düşük talep nedeniyle Birleşik Krallık’ta satılmıyor. Fiat Tipo sedanın buraya ne zaman geleceği konusunda da bir şey yok.

Tercih edilen Fiat modelleri

Fiat modelleri arasında seçim yaparken göz önünde bulundurulacak birkaç özellik vardır. Her şeyden önce, Fiat’ın çeşitli motor seçeneklerine sahip olduğu belirtilmelidir. 1.4 litrelik benzinli motor en ucuz seçeneklerden biri olarak kabul edilir.

Mevcut motor seçenekleri ve tasarım seçenekleri çeşitli ve benzersizdir. Bazı modeller kabini dünyaya açan panoramik bir çatıya sahipken, bazıları sabit bir çatıya sahiptir. Panoramik bir çatı, özellikle çatı tıkanmışsa, mutlaka iyi bir şey değildir. Ancak, manzaranın tadını çıkarmak için performans konusunda ödün vermeniz gerekmez.

Fiat Fiorino

Fiorino, Tofaş tarafından Bursa’da üretilen üç nesil bir kamyonettir. Daha güçlü SUV’lerin altına yerleştirilmiştir ve ticari amaçlar için kullanılabilir. Fiat Grande PuntoSmall platformuna dayanmaktadır ve otomobilin ticari odaklı bir versiyonudur. Dingil mesafesi 98.9 inçtir ve boyutları sınıf için nispeten kompakttır.

Fiat hangi ülkenin markası Fiat Fiorino 2022
Fiat hangi ülkenin markası Fiat Fiorino 2022

Fiat 500

Fiat 500, kentsel yaşam için uygun fiyatlı bir seçimdir. Kompakt boyutu onu şehir hayatı için mükemmel bir araba haline getirirken, Panda kırsal kesim için mükemmel bir araçtır.

Diğer popüler Fiat modelleri arasında çok pratik olabilen Tipo ve Panda bulunur. Ve daha geniş bir araç arıyorsanız, Qubo, Doblo ve Fullback Cross pick-up var. İhtiyaçlarınızı karşılayacak bir Fiat bulacaksınız.

Fiat hangi ülkenin arabası?
Fiat hangi ülkenin arabası?

Fiat 500X

Fiat 500X, Fiat serisinin en uygun fiyatlı otomobilidir. Üç trim seviyesi aynı 160 beygir gücündeki motoru ve altı ileri otomatik şanzımanı paylaşıyor. Beş kişiliktir ve 30 mpg otoyol yakıt ekonomisi sunar. Temel Pop trim, 16 inç alaşım jantlar, gündüz farları ve altı hoparlörlü ses sistemi ile birlikte gelir. Daha sportif bir araba arıyorsanız, 124 Spider sizin için mükemmel bir seçimdir.

Fiat hangi ülkenin arabası fiat 500x
Fiat hangi ülkenin arabası fiat 500x 2022

Fiat Tipo

Fiat Tipo kompakt bir panelvandır. İlk kez 2000 yılında Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı. Selefi Scudo artık eskidi. Halefi Fiat Tipo, Citroen Jumpy’ye dayanmaktadır. Buna ek olarak, Fiat Tipo Güney Amerika’da pazarlanan ilk araçlardan biriydi. Rebadged versiyonu, Doblo, Fiat XP, Renault Trafic’in rebadged versiyonudur.

Fiat X1/9

Sportif bir model olan Fiat X1/9, saatte 270 kilometre hıza ulaşan ilk otomobil oldu. Yakıt enjeksiyonu ve yeni vites değiştirme düzeni vardı. 1981 yılında, araba birçok tüketici tarafından popüler bir seçimdi. Fiat X1/9, 320 kilometrelik işareti kıran ilk otomobil oldu. Büyüklüğüne rağmen dünyada tarihe geçen ilk araç oldu. Hala dünyanın en popüler arabalarından biridir.

Yukarıda belirtilen modellere ek olarak, Fiat’ın çeşitli SUV ve Crossover araçları vardır. Fiat Panda Cross ve Fiat 500X Cross, gelişmiş kentsel hareketlilik arayanlar için mükemmel seçeneklerdir. Fiat 500X Mirror ve Yeni FIat 500X Cross Mirror, bu tür araçlara iki örnek daha. Ayrıca zarif Fiat 500L S-Design da var.

Aralarından seçim yapabileceğiniz bir dizi Fiat modeli vardır. Örneğin, Fiat Star pembe boya ve Bordeaux gösterge paneline sahiptir. İç kısım deri koltuklardan ve sabit cam çatıdan yapılmıştır. Kapı aynaları kromdur. Bunlara ek olarak, iki hibrit model vardır. Fiat 500’de 1.2 litrelik motor ve 1.0 litre benzinli motor bulunuyor. Punto üçünden en pahalısı.

Fiat hangi ülkenin arabası? En çok tutulan Fiat markaları (2022 modelleri) başlıklı yazı ile cevabını verdiğimiz sıkça sorulan sorular

 • fiat hangi ülkenin markası
 • fiat nerenin arabası
 • fiat hangi ülkeye ait
 • fiat nerenin malıdır
 • fiat hangi ülkenin malı
 • fiat kimin
 • fiat ne malı
 • fiat hangi ülkenin arabası: Fiat markası, İtalya'ya ait, Avrupa, Asya ve Amerika kıtasında üretiliyor.
 • fiat türk malımı: Hayır
 • fiat markaları
 • fiat grubu markaları
 • fiat bünyesindeki markalar: Bünyesinde Lancia, Alfa Romeo, Maserati, Chrysler, Dodge, Jeep, Yamaha Motor Company, Iveco, Ferrari gibi markaları barındırmaktadır.

İtalyan araba markaları (Zirvedeki 5 İtalyan Araba)

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar

Bir cevap yazın

Kapat