En çok Tercih Edilen Alman Araba Markaları

En çok Tercih Edilen Alman Araba Markaları

Alman Araba Markaları akla gelen bilindik bir kaç otomobil dışında olanları da yayımlıyoruz. Alman arabaları sağlamlığı ile ön plana çıkarken her bütçeye hitap etmeleri de bir diğer beğenilen yanıdır diyebiliriz. Şimdi en çok tercih edilen alman otomobil markalarını kısa bilgiler ve detaylı görseller eşliğinde paylaşalım. Yazının tercihiniz olan markayı yorumlara bırakmayı unutmayın.

Alman marka arabalar = Volkswagen

Alman marka arabalar
Alman marka arabalar

Alman arabaları markaları denildiğinde gözü kapalı ilk üçte sayılacak olan Volkswagen ın Türkçe karşılığı “Halkın Arabası” dır. 1937 yılında Alman Otomotiv Birliği’ne kurdurulmuştur. Dünyanın en büyük otomobil üreticisi Volkswagen Grubu Türkiye’de de en çok tercih edilen Alman otomobil markaları arasında yer almaktadır. Bu gruba ait diğer markalar ise :

  • Audi
  • Porsche
  • Bentley
  • Bugatti
  • Lamborghini
  • Škoda
  • Seat

Alman Otomobil Markalarının Şahı : AUDI

Ülkemizde de sevilen bir Alman marka arabalardan olan Audi nin tarihi 1900 yılına kadar gitmektedir. Kelime olarak Latince’de ”dinle” demek olan Audi teknolojik üstünlük ve sağlamlık açısından öne çıkmaktadır.

alman araba
Alman oto markaları

Alman araba markalarının yıldızı: Mercedes-Benz

Ünlü Alman arabaları hangileri diye bakıldığında başında gelen Mercedes-Benz 1926 yılında Stuttgart’ta kuruldu. Üst kesime hitap ettiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Alman araba markaları
Alman araba markaları

Almanya araba markalarındaki Sürüş Keyfi: BMW

Mini ve Rolls-Royce markalarını da bünyesinde barındıran BMW 1916 yılında Bavyera Motor Fabrikaları Anonim Şirketleri tarafından kurulmuştur

BMW’nin solganı ise : “Sheer driving pleasure” (Gerçek sürüş keyfi) dir , Logosundaki mavi alan gökyüzünü, beyaz alan ise uçak pervanesi anlamındadır.

almanya araba markaları
almanya araba markaları

Alman Otomobil Markalarının Gururu: Porsche

Porsche firması Stuttgart’ta kurulmuştur. Logosundaki siyah at Stuttgart bayrağından ve geyik boynuzları ise Wüttemberg köyünün flamasından alınarak tasarlanmıştır.

alman araba markaları
Aman araba markaları

Opel:

1862 yılında Almanya’nın Rüsselsheim şehrinde 1862de kurulmuştur.

alman otomobil markaları
Alman markası arabalar

TAVSİYE EDİLEN YAZILAR:

Araçlarda ESP sistemi nedir, nasıl çalışır, ne işe yarar ? (İpuçları)

Check Engine Lambası Ne demektir, Neden Yanar ? (Çözümü)

Dünyanın En Pahalı Arabası Hangisi ? ( 2021 Güncelleme )

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar

Bir cevap yazın

Kapat