Volkswagen comfortline ne demek? Volkswagen paket sıralaması

Volkswagen comfortline ne demek? Volkswagen paket sıralaması

Comfortline ne demek sorusu başta olmak üzere Volkswagen paket sıralaması, highline ne demek, trendline ne demek, comfortline highline farkı nelerdir, trendline comfortline farkı ve jetta paket sıralaması hakkında tüm merak ettikleriniz bu yazımızda. Ayrıca yazımızın sonunda da Jetta full paket hangisi sorusuna video tanıtımı ile cevap vermeye çalıştık.

volkswagen paket sıralaması jetta comfortline
volkswagen paket sıralaması jetta comfortline

Volkswagen, ülkemizde oldukça fazla tercih edilen bir otomobil firmasıdır. Her otomobil firmasında olduğu gibi Volkswagen’de de çeşitli model ve modeller içerisinde birbirinden farklı paketlere sahiptir. Marka, birbirinden farklı paketler çıkartarak değişik bütçelere sahip veya farklı seçeneklere ihtiyaç duyan müşterilerinin isteklerini karşılamayı amaçlamışlardır.

Volkswagen paket sıralaması

Comfortline ne demek?

Comfortline, Volkswagen firmasının orta seviye donanıma sahip paketidir. Ülkemizde de oldukça tercih edilen pakette, park sensörü, kol dayama, daha fazla hava yastığı ve son olarak hız sabitleyici özelliklerine sahiptir. İç döşeme malzemesi kaliteli malzemelerden oluşmuştur.

Trendline ne demek?

Trendline , Volkswagen araçların en baz donanıma sahip olarak da adlandırılan trendline paketidir.  Minimum konfor, genellikle manüel çalışan şanzımanlar, en düşük ses sistemi ve iç donanımda da en düşük kalitede malzemenin kullanıldığı pakettir. Bu özellikler de trendline comfortline farkını ortaya koymaktadır.

Highline ne demek? Comfortline highline farkı 

Trendline donanım paketini Golf, Passat, Polo modellerinde tercih edilebilmektedir. Halk arasında da en boş paket olarak adlandırılmaktadır.

Highline Volkswagen firmasının birçok modeli için kullandığı en yüksek donanım seviyesine verilen isimdir. Ülkemizde polo modeli hariç diğer modellerde satışı mevcuttur. Farklarına bakacak olursak, led, arka farlar, büyük multimedya sistemi, far yağmur sensörleri, katlanır aynalar ve büyük jantlar bulunur.

Passat modelinde elektronik sürücü koltuğu, ahşap konsol döşemesi gibi özel donanımlar da bu pakete dahildir. İstenildiği takdirde, özel güvenlik donanımları aktif fren sistemi ve otomatik park sistemi bu paket içerisinde sipariş verilebilinir.

comfortline highline farkı
comfortline highline farkı

Midline plus ne demek?

Midline Plus:  Midline, Kelime anlamıyla orta çizgi olarak adlandırılır. Bu paket Volkswagen firmasının paketleri artırmadan önceki en baz paketi basic olarak adlandırılmaktaydı sonrasında firma paketlerde çeşitliliğe gidince boş paketlere nazaran biraz daha dolu olduğu için isimde değişiklik yapılmıştır.

Midline paket ne demek?
Midline plus
ise sadece firmanın Golf modelleri için satın alınabilen Trendline paketini biraz daha  geliştirilmiş halidir. Konfor ve güvenlik donanımı konusunda herhangi bir değişikliği olmayan midline plus seçeneği genellikle kullanılan 1,2 ve 1,6 motorları ile satın alınabilmektedir. Ayrıca 16 alaşımlı jantlar, 6 dokunmatik bilgi ekranı, elektrikli ve ısıtma özelliklerine sahip aynılar ve otomatik 4 cam gibi özellikleri bulunmaktadır.

Türkiye’de Volkswagen araçlardan en çok tercih edileni şüphesiz passat modelidir. Volkswagen bir araç almak isteyenlerin genellikle merak ettikleri konulardan biri de passat tredline, comfortline paketleri arasındaki farkların neler olduğudur. Bu sorunun cevabını şu şekilde verebiliriz, tredline yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi en baz (halk diliyle en boş) paketidir.

Trendline bir araç konfor ve farklı özelliklerden uzak iç donanım malzemeleri diğer paketlere göre kalitesi düşük bir araçtır. Comfortline ise orta segment şeklinde adlandırılan orta dolulukta bir pakettir. Yeni bir araç alma planları yapan birinin bütçeyi biraz daha artırarak trendline paketindense comfortline paketi seçmesi hem aracı kullanım konforu hem de aracını satmak istediği zaman kolaylıklar sağlayacaktır. Türkiye’de de en çok tercih edilen paket comfortline paketidir.

Golf Volkswagen paket sıralaması: 

  • Primeline,
  • Midline,
  • Comfortline,
  • Tour,
  • Goal.

Primeline paketi en baz pakettir. Güvenlik ve fonksiyonellik bakımından hiçbir fark yoktur. Manüel klima, elektrikli aynalar, 4 cam otomatik gibi özelliklere sahiptir. Midline orta segment donanımdır. Yol bilgisayarı, gövde rengi kapı kolları ve aynalar, elektronik klima, hız sabitleyici, ön ve arka kol dayama, yağmur sensörü mevcuttur. Comfortline ve Tour paketleri tam dolu ve kullanıcı konforunu göz önüne alan paketlerdir.

volkswagen paket sıralaması jetta comfortline
volkswagen paket sıralaması jetta comfortline

Jetta paketleri

jetta paket sıralamasına baktığımızda;

  • Primeline,
  • Midline,
  • Comfortline,
  • Tour,
  • Exclusive

Exclusive oldukça pahalı ve tam anlamıyla en donanımlı paketidir. Tour ile Comfortline paketleri birbirine yakın donanıma sahip paketlerden oluşmaktadır.

 

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar

Bir cevap yazın

Kapat