Citroen Ami alınır mı? Türkiye fiyatı, tüm özellikleri

Citroen Ami alınır mı? Türkiye fiyatı, tüm özellikleri

Citroen Ami alınır mı? Türkiye fiyatı ne kadar? ve tüm özellikleri yazımızda. Citroen Ami, kısa yolculuklar için kullanılmak üzere tasarlanmış ilginç bir küçük arabadır. Bu elektrikli araç, Amerika Birleşik Devletleri’nde satılan türünün ilk örneğidir ve herkesin bu Fransız aracını tanıması için harika bir yoldur.

Citroen Ami diğer birçok otomobilin aksine, uygun fiyatlıdır ve dar bütçeli olanlar için harika bir seçenektir. İlginç ismine rağmen, Ami’yi telaffuz etmek kardeş aracı kadar kolay değil.

Citroen Ami iki kişilik bir kentsel mobilite çözümüdür ve 28 MPH pik hızı ile donatılmıştır. Fransa’da, Ami bir kuadrisycle olarak sınıflandırılır, ancak çocuklar veya yaşlılar için tehlikeli olmayan tamamen kapalı bir araçtır. Yolcu koltuğu olmayan bir aracı tercih edenler için de harika bir seçenek. Bu küçük araba büyük bir kargo alanına sahiptir, ancak dezavantajı arka koltuğu olmamasıdır.

Citroen Ami, Şirketin Fransız elektronik perakendecisi Fnac ve Darty ile ortaklığı, insanların arabayı test etmesini ve satın almasını kolaylaştıracak. Özel mobil test sürüş merkezleri ile Ami, Fransa’daki mağazalarda satışa sunulacak. Ayrıca, Ami Free2Move adlı bir şirketin hizmeti aracılığıyla kapınıza teslim edilebilir.

Citroen Ami alınır mı Türkiye fiyatı
Citroen Ami alınır mı Türkiye fiyatı

Citroen Ami özellikleri

Citroen Ami lüks bir araba değil, ancak yakıt verimliliği etkileyici. Piyasadaki bazı lüks araçlardan daha düşük olan 100 kilometrede 8.25 TL tüketiyor. Klima, hava yastıkları veya diğer olanaklarla donatılmış değildir. Sonuç olarak, sınırlı bütçelere sahip küçük bir aile için harika bir araç. İster iş ister oyun için kullanmanız gereksin, Ami bunu mümkün kılacaktır.

Citroen Ami 2,41 m uzunluğa, 1,39 m genişliğe ve 1,52 m yüksekliğe sahiptir. %100 Elektrikli olan Citroen Ami kompakt boyutlara sahip olması sayesinde şehir içindeki zorlu manevraları kolaylaştırıyor.

Citroen Ami’nin kapıları yana açılır. Ön taraftaki çift şeritli logo, hibrit bir araç olduğunun göstergesidir. 5,5 kWh’lık pil, Ami’nin saatte 26 mil pik hıza ulaşması ve 47 milden fazla yol kat etmesi için fazlasıyla güç sağlar. Panoramik tavana sahip olmasının yanı sıra ön cam genişliği ve yan camlarla arka cam sayesinde aydınlık bir iç mekana sahip.

75 km menzil ile Citroen Ami kısa, günlük kullanımlar için son derece uygundur.

Citroen AMI’nin şark edilmesi ise oldukça basittir. Bunun için yapılması gereken yolcu kapısının içinde bulunan entegre kabloyu, standart bir prize (220 V), takmak. Ortalama 3 saat içinde %100 şarj olabilen Citroen AMI ile özel şarj istasyonu ihtiyacı da son buluyor.
Citroen Ami Türkiye’de Satışa sunuldu ve Fransız %100 elektrikli olan otomobil, kompakt tasarımı ile göze çarpıyor. Resmi bir açıklama henüz olmasa da tahmin edilen Citroen Ami’nin Türkiye’deki satış fiyatı 100 bin TL den fazla olacağı şeklinde. Döviz kurlarındaki artış ister istemez Ami’nin fiyatını etkileyecektir.

En az yakıt tüketen araç hangisi? 2022 en az yakan arabalar

Citroen Ami alınır mı?

Citroen Ami kendine özgü bir kişiliği var. Kompakt boyutu ve düşük maliyetli bakımı onu popüler bir otomobil haline getirir. Basit ama modern tasarımı onu ailelere hitap eder. Şık gövdesi klasik bir tarza sahiptir ve dar bütçeli olanlara hitap edecektir. Ami de çok yönlüdür. Koltukların renklerini değiştirerek, farklı döşemelerle vurgulayarak özelleştirebilirsiniz. Ve Ami altı renk seçeneğiyle mevcuttur.

Citroen Ami, Türkiye’de satılan herhangi bir otomobilin en düşük fiyatına sahiptir.

kaynak : citroen.com.tr

Citroen Ami alınır mı

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar

Bir cevap yazın

Kapat