BMW'nin en güçlü SUV'u bir plug-in hibrit olacak

BMW'nin en güçlü SUV'u bir plug-in hibrit olacak

BMW geçtiğimiz salı günü, ultra lüks segmentteki Lamborghini Urus ve Aston Martin DBX'ten alıcıları cezbetmek amacıyla yüksek performanslı bir plug-in hibrit SUV ile bombayı patlattı.BMW XM tam boyutlu SUV, markanın yarış pistine hazır M rozetinin ilk elektrikli modeli olarak karşımıza çıktı. Amerika satış fiyatı 160.000 dolara yakın olan 644 beygir gücündeki crossover, belirli sınırlı sürümlerin yanı sıra BMW'nin portföyündeki en güçlü ve en pahalı araç olarak listeye eklendi.

Beş kişilik crossover, önümüzdeki yılın başlarında satışa çıktığında BMW M'nin yüksek performanslı ilk aracı olacak. Fiyat ve performans özellikleri, Lamborghini Urus, Aston Martin DBX, Bentley Bentayga ve yakında çıkacak Ferrari Purosangue'a daha ucuz bir alternatif sunarak, markayı hızla büyüyen ultra lüks SUV segmentinde rekabet edecek şekilde konumlandırıyor.

483 beygir gücünde V8 motora ve 194 beygir gücünde bir elektrik motoruna sahip olan XM, standart 641 beygir gücündeki Urus, 443 beygir gücündeki Bentayga veya 542 beygir gücündeki Aston Martin DBX'e göre daha az maliyetli ve daha fazla güç sağlıyor. Ve fiyatının yarısından daha az olmasına rağmen 715 beygir gücü sunacak olan Purosangue'nin çok gerisinde değil.

BMW'nin gelecekteki hibrit eklentilerinin temelini oluşturacak olan M HYBRID sistemi, BMW'nin Çevre Koruma Ajansı'nın standartlarına dayalı ön testlerine göre, gaz motorundan güç çekmeden önce tam şarjlı bir pille 30 mil yol kat edebiliyor. .

BMW'nin en güçlü SUV'u bir plug-in hibrit olacak

SUV, 0'dan 60 mil / saat'e 4,1 saniyede 155 mil / saat maksimum hıza çıkar. M Sürücü Paketi ile donatılmış modeller saatte 168 mil hıza kadar çıkabilir.

SUV, diğer üstünlüklerine ek olarak, aynı zamanda markanın en genişi olabilir: Yaklaşık üç sıralı BMW X7'nin uzunluğu kadar bir dingil mesafesine yayılmış sadece iki sıra koltuk ile XM, yolculara ortalamanın üzerinde baş, dirsek- ve bacak odası. SUV, BMW'nin M xDrive dört tekerlekten çekiş sistemi ve otomobil üreticisinin ürün yelpazesindeki en büyük standart jantlar olan 23 inç jantlarla birlikte geliyor.

2023 XM, bu yıl içinde BMW'nin Güney Karolina'daki Spartanburg fabrikasında üretime geçecek. Daha üst seviye bir versiyon olan BMW XM Label Red'in gelecek yıl piyasaya çıkması bekleniyor.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar

Bir cevap yazın

Kapat