BMW E39 Nasıl Araba, Hızlı Mıdır, Drift Atılabilir Mi?

BMW E39 Nasıl Araba? BMW E39, dördüncü nesil BMW 5 serisidir. BMW E39′un montajı Almanya’da yapılmıştır. Üretimi ise günümüzde aktif halde bulunmamaktadır. Üretimine Mayıs 1995’te başlanıp Mayıs 2004’e kadar toplamda tam 9 yıl devam edilmiştir. 4 kapısı bulunan E39’ların ortalama uzunluğu 4.775 metredir.

E39 BMW hangi model?

BMW E39’ların normal arabalara göre motorları daha kuvvetlidir. Hız göstergesi aracın modeline göre değişkenlik gösterse de ortalama en fazla hız 300 km’dir.

Araba tutkunlarının en çok merak ettiği sorulardan bazıları ise, bu araç iyi bir şekilde yanlayabilir mi? Drift atabilir mi? sorularıdır. Özellikle BMW E39 gibi güçlü bir arabada drift atmak mümkündür. Sağlıklı arabaların çoğu drift atabilse de BMW E39’lar ekstra tutuş ve kuvvet sağlayacağından daha iyi drift zevki vermektedir.

Türkiye’deki en az yakan araçlar hangileri?

 BMW E39 Ülkemizde Ne Kadar? Kaç Para?

Türkiye’de ikinci el BMW E39 fiyatları oldukça fazla değişkenlik gösterse bile ortalama fiyat 30.000 Türk Lirası ile 50.000 Türk Lirası arasındadır. Fiyat farkının bu kadar büyük olmasının bir sürü sebebi olabilmektedir. Yabancı ülkelerde BMW E39’un fiyatı 1.000 dolar civarında değişebilmektedir.

Araçların üretiminin durmasından dolayı sıfır araç bulmak imkansız denecek kadar azdır. Bu sebeple BMW E39 sahibi olmak isteyen araba müşterileri ikinci el ilanlara yönelmek zorunda kalabilmektedir. Motorlu taşıtlar vergisi ile birlikte de fiyatlar az da olsa yükselebilmektedir.

BMW E39 Neden Üretilmiyor?

Özellikle sıfır ve klasik araba tutkunlarının sıkça sorduğu soru olan, BMW E39’un üretimi neden durduruldu? sorusunun cevabı ise BMW’nin yeni araba teknolojilerini kullanmaya başlaması ve 9 yıl boyunca üretilen E39’ların ömrünü tamamladığını düşünmesidir.

Günümüzde yeni çıkan BMW modellerinin bir hayli gelişmiş ve kaliteli olmasından dolayı, E39 gibi düşük teknolojili modellerin 2004’te alınan bir kararla üretimini durdurma kararı alınmıştı.

BMW E39 Nasıl Araba
BMW E39 Nasıl Araba

E39’lar hala yollarda olduğundan pek çok ikinci el satışı da olabilmektedir. BMW ve klasik araba severler, tercihlerini çoğunlukla BMW E39’dan yana kullanmaktadır. Eski modellerin üretimini durdurma işlemini yapan firma sadece BMW ile kalmıyor.

Dünyada şuanda hizmet veren birçok firma, eski model klasik arabalarının çoğunun üretimini durdurmuş durumda. Klasik araba severler, bu durdurmalara karşı çıkmak isteseler de şirketler yeni model araçları gün geçtikçe piyasaya sürmeye devam ediyor.

BMW E39 çok yakar mı?

Şehir içi yakıt tüketimi : BMW E39 530i motor şehir içi ortalama yakıt tüketimi 13.1 litredir.

BMW E39 Alınır Mı?

BMW E39, birçok forum sitesinde incelemesi bulunan ayrıca çeşitli kaynaklarda da detaylı anlatımı bulunan bir araçtır. Alıcının BMW E-59 ile ilgili aklında şüpheler varsa bu forumlardan yardım almalıdır. Ayrıca videolar yoluyla da satın alacağı aracın özelliklerini önceden iyice öğrenmelidir.

BMW E39 güçlü motoru ve sürüş konforuyla forum sitelerinde zamanının en iyi arabalarından birisi olarak nitelendirilse de aksi görüşte olanların sayısı da bir hayli fazla. Alıcı tüm şikayet ve önerileri iyice dinlemeli sonrasında karar vermelidir.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar

Bir cevap yazın

Kapat