Antipollution fault ne demek? Antipollution fault arızası ve çözümü

Antipollution fault ne demek? Antipollution fault arızası ve çözümü

Antipollution fault ne demek? Peugeot 307 modeli başta olmak üzere Citroën’de de karşılaştığımız antipollution fault arızası nedir, nasıl çözüm bulmak gerekir gibi soruların cevapları sizler için yazımızda. Öncesinde kısaca antipollution fault ne demek onu açıklamaya çalışalım. Yazımızın sonunda paylaştığımız videoyu da mutlaka izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Antipollution fault ne demek?

Antipollution Fault Türkçe kirlilik Hatası demektir ve bu uyarı yol bilgisayarında göründüğünde araç motorunun çevreye zarar vererek kirlettiği haber veriyor demektir.

Antipollution Fault işareti yanmasının yanı sıra sesli olarak da bizi uyarmaktadır. Antipollution Fault arıza nedenleri ve antipollution fault çözümü:

  • Aracın yakıt sistemindeki bir arızayı haber veriyor olabilir.
  • Egzoz sisteminin önemli bir parçası olan katalitik konvektörde bir arıza belirtisi olabilir.
  • Ateşleme sisteminde bir arızadan kaynaklanabilir.
  • Egzozdaki veya Emme manifoltunda sensöründeki bir arızayı haber veriyor olabilir.
  • Antipollution Fault arızası LPG li araçlarda daha fazla görülmektedir.
  • Filtrelerdeki pislikler

Antipollution Fault hatasını anlamak için öncelikle yapılması gereken aracın OBD cihazına bağlanmasıdır. Bu cihaz araçlardaki hata kodları inceleyerek meydana gelen arızanın sebebini bulur.

Antipollution Fault Çözümü

Antipollution Fault çözümü için birden fazla yöntem var fakat her araç için aynı çözüm uygulanamamaktadır. Bu yüzden çözüm için öncelikle Antipollution Fault hatası alırken OBD cihazına bağlamak ve tam olarak hatanın neyden kaynakladığını bulmak son derece önemlidir. Örneğin hava yakıt karışım hatasının hangi silindirde olduğunu öğrenmek gibi.

Kullandığımız araba LPG’liyse ve sorun benzinle LPG arasındaki fark sebebiyle ikaz işaret lambası yanıyorsa araç OBD cihazına girdiğinde bu ışık anında sönmektedir. Antipollution Fault hatası daha çok Peugeot ve Citroën’de görülür.

Araçlarda meydana gelebilecek diğer arızaları ve çözümleri öğrenmek için Araba Arızaları kategorimizdeki yazılarımıza mutlaka göz atmalısınız.

Motor arıza ışığı neden yanar, nasıl söndürülür?

Antipollution fault Çözümü dizel araçlar için videoyu izleyebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar

Bir cevap yazın

Kapat