Android auto kablosuz bağlantı nasıl yapılır? Android auto destekleyen telefonlar

Android auto kablosuz bağlantı nasıl yapılır? Android auto destekleyen telefonlar

Android auto kablosuz bağlantı nasıl yapılır? android auto destekleyen telefonlar hangileridir sorularının cevapları başta olmak üzere android auto wireless kullanımı ile alakalı tüm detaylar yazımızda.

Android Auto kablosuz kullanarak telefonun arabaya nasıl bağlanacağı ve bu özelliğin kullanılması için gerekli olanları anlatmaya çalışalım. Android Auto, telefonun müzik ve navigasyon başta olmak üzere bir çok uygulamayı arabada güvenle kullanılmasını sağlamak için geliştirilen bir özelliktir. Bu kolaylıktan yararlanmak için yapılması gereken öncelikle telefonun arabaya bir USB kablosuyla bağlanmasıdır.
Şimdi Android Auto kablosuz nasıl kullanılır onu açıklayalım.

Android Auto Kablosuz Nedir?

Android Auto Wireless ile Android Auto arasında esas itibariyle fark yoktur. Bağlanma tekniği nedeniyle bu ismi almıştır. Kabloya gerek kalmadığından Android Auto Wireless kullanımı daha kolaydır. Öte yandan Android Auto, navigasyon çalışırken, uzun bir yolculukta müzik çalarken pil tükettiğinden dolayı telefonun dolması için fişe takılması daha iyidir.

Benzer nedenle, Android Auto kablosuz kullanmak, uzun yolculuklar için USB ile bağlanmaya devam edilebilir.

Android Auto Wireless Nasıl Kullanılır?

Android Auto’nun kullanılabilmesi için akıllı telefonunuzu USB veya kablosuz olarak aracınızın bilgi-eğlence sistemine bağlamanız gerekir. Android Auto’yı kullanmak için etkin bir veri bağlantısı da kullanabilmeniz gerekir. İşlemin ilk adımı, uygulamayı telefonunuza yüklemektir. Telefonunuzda bu uygulama yoksa, Google Play’de ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Bu uygulama, mobil cihazınızla aracınızda gezinmenize yardımcı olur.

İlk adım, uygulamayı telefonunuza yüklemektir. Taktıktan sonra telefonunuzu aracınızın radyosuna bağlamaya hazırsınız. Android Auto kablosuz bağlantıya bağlanmak çok kolaydır ve sürüş sırasında sorun yaşamazsınız. Ancak Android telefonunuz için kararlı bir Wi-Fi bağlantınız olması gerektiğini hatırlamak önemlidir. Akıllı telefonunuzu bağlamadan önce telefonunuzun aracın USB bağlantı noktasına bağlı olduğundan emin olmanız gerekir.

Android auto kablosuz bağlantı nasıl yapılır?
Android auto kablosuz bağlantı nasıl yapılır?

Android auto kablosuz bağlantı için Android Auto uygulamasını telefonunuza yükledikten sonra, bir USB kablosu kullanarak aracınızın radyosuna bağlamanız gerekir. Ancak, kablosuz modu kullanmak istiyorsanız, uyumlu bir Android telefon kullanıyor olmanız gerekir. Örneğin, Android 9.0 Pie çalıştıran bir telefon kullanıyorsanız uyumlu bir araba radyosu almanız gerekir. Kablolu bağlantı için Android 5.0 veya üzerini çalıştıran bir akıllı telefonunuz olmalıdır.

Akıllı telefonunuzu USB kablosu olmadan Android Auto kablosuz’a bağlayabilirsiniz, ancak bazı araçlar telefonunuzu anında algılamayabilir. Android Auto için bir geçiş olup olmadığını görmek için bilgi-eğlence sisteminize danışın. Samsung Galaxy Note 8, Google Pixel ve diğer popüler akıllı telefonlar da dahil olmak üzere çoğu Android telefonun en son sürümleri özelliği destekler. Bir sonraki adım, hangi stereoların bu özellik ile uyumlu olduğunu bulmaktır.

Daha eski bir arabanız varsa, Android Auto’yu aracın radyosuna kablosuz olarak ekleyebilir ve telefonunuzu kablosuz olarak bağlayabilirsiniz. Bu, Android Auto’yı kablosuz olarak kafa ünitesine bağlamanıza izin verecektir, böylece kablolu bir bağlantı olmadan bile Android Auto’nun avantajlarından yararlanabilirsiniz. USB bağlantı noktası olmayan eski araçlara AndroidAuto da ekleyebilirsiniz.

Android 8 veya sonraki bir sürümünü çalıştıran bir Samsung Galaxy S8 veya Pixel telefonunuz varsa Android Auto kablosuz kullanabilirsiniz. Ardından, telefonu USB kablosuyla bağlayın ve telefonu aracın radyosuna bağlamak için ekrandaki istemleri izleyin. Bağlandıktan sonra, telefon otomatik olarak aracın radyosuna bağlanır. Android Auto’nun kullanmayı bitirdikten sonra, arabaya bindiğiniz anda kullanmaya başlayabilirsiniz.

Hepsi bittiğinde, Android Auto’yu arabanızla kullanmaya hazırsınız. Başlatmak için arabanızın ekranındaki Android Auto simgesine dokunun — Uygulamalar , Telefon Bağlantısı veya benzeri bir menü içinde gizlenmiş olabilir .

Artık Android Auto’yu kablosuz olarak kullanmakta özgürsünüz. USB kablosunu çıkarabilirsiniz ve Android Auto çalışmaya devam edecek ve gelecekte bağlanmak için ihtiyacınız olmayacaktır. Android Auto’nun uygulama listesindeki araç üreticinizin girişine dokunarak veya varsa ana ünitenizdeki Ana Sayfa düğmesine basarak Android Auto’dan çıkın .

Android auto kablosuz bağlantı videosu Android Auto Wireless ile Bağlanmak İçin Ne Gerekiyor?

Android Auto kablosuz, bazı telefonlar ile araçlarda mevcuttur. Android Auto’yu Bluetooth üzerinden tek başına kullanmak mümkün olmadığından , Android Auto’nun kablosuz seçeneği yalnızca yerleşik Wi-Fi’ye veya özelliği destekleyen satış sonrası ana ünitelere sahip araçlarda kullanılmaktadır.

Genel olarak, kablosuz Android Auto, yeni bir özellik olduğu için 2020 ve sonraki otomobil modellerinde yer verilen bir özelliktir.

Android auto destekleyen telefonlar

  • Android 11 ve sonrası çıkan sürümlere sahip mobil telefonlar
  • Android 10 çalıştıran herhangi bir Google ve Samsung telefon
Android 9 Pie ile Samsung Galaxy S8, S8 + ve Note 8. Android 10, android auto için öte yandan cihazın 5GHz Wi-Fi’yi de desteklemesi gerekmektedir.Android auto kablosuz bağlantı nasıl yapılır ile alakalı yazımız için değerli yorumlarınızı lütfen bizimle paylaşın. Keyifli sürüşler diliyoruz.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar

Bir cevap yazın

Kapat