Amasya Suluova Arabayla Kaç Km ve Otobüs ile Kaç Saat Sürer

Amasya Suluova Arabayla Kaç Km ve Otobüs ile Kaç Saat Sürer

Amasya ilinin merkez şehridir. 2020 sayımına göre Amasya il merkezi 147.266 nüfusa sahiptir. Bu makalemizde sizlere Amasya ile Suluova Arası Kaç Km ile alakalı ayrıntılı iller Arası Kaç Kilometre tanımı yazısını paylaştık. Yazımızda ayrıca Amasya Suluova Arası Kaç Km Arabayla Otobüsle Kaç Saat Sürer? gibi yanıtları da bulabilirsiniz.

Sukluova İl merkezine 25 km mesafede ve batıda yer alır. Orta Karadeniz'in ilçelerinden biri olan Suluova, miladi ilk yıllarda “Arguma” (Sulakyurt) adıyla anılır. 1902 yılında Suluca ismiyle bucak yapılmıştır. 1946 yılında Suluova ismini almış ve ilçe haline gelmiştir. 2020 yılı verilerine göre Suluova’nın nüfusu, ilçe merkezinde 39.211, kasaba ve köylerde 8.103 olmak üzere toplam 47.314’tür.

Amasya Suluova Arası Kaç Km

Amasya ile Suluova arası kaç km sorusuna google haritalardan baktığımızda yaklaşık olarak 27 Kilometre uzaklıkta olduğunu görüyoruz. Amasya Suluova arası kaç saat süre gelir sorusunun cevapı ise; yolculuk süresi arabanız ile ortalama 30 dakika sürecektir. Ortalama hızınızın ve yol şartlarına göre tabi ki bu süre değişiklik gösterebilir. Tahmin edeceğiniz üzere amasyadan suluovaya uçak seferi yoktur.

Amasya ile Suluova Km Yakıt Hesaplama

01 Mayıs 2022 tarihindeki yakıt fiyatlrı göz önüne alındığında Amasya ile Suluova yol güzergahı için Kilometre hesaplama sonucunda 2 Litre yakıt tüketimi yapacaksınız. Aracınız dizel ise ortalama 36 TL, benzinli araç kullanıyorsanız 31 TL yakıt maliyetiniz oluşur. Şayet LPG takılı bir enstrumanla yol alıyorsanız 21 TL ortalama yakıt maliyetiniz oluşacaktır.

Suluova Tarihi ve Turistik Yerler

Amasya Suluova Manzarası
  • Kasım Bey Medresesi ve Hamam.
  • Kapaklı Orman Fidanlığı ve Dinlenme Tesisleri.
  • Gani Baba Türbesi ve Piknik Alanı
  • Sekoya Ağacı
  • Hakala – Kağla – Kağala.
  • Derinöz Barajı
  • Yedikuğular Kuş Cenneti.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar

Bir cevap yazın

Kapat