Alpina B4 Gran Coupe 2022 resmen tanıtıldı!

Geliştirme aşamasında olan ve daha önce de fotoğrafçılarımız tarafınca birkaç kere görüntülenen 2022 Alpina B4 Gran Coupe resmen tanıtıldı! Dikkat çeken yeni 20 inçlik jant seti ekibimiz tarafınca tam not almayı başarmış durumda. Ön spoiler ve arka spoiler da dahil diğer minör değişiklikler, bu şık dört kapılı coupe'ye oldukca iyi uyum sağlamış.

Kendisi, 3.0 litrelik sıralı altı silindirli bir motor kullanıyor ki bu ona 500 beygir gücü sağlayabiliyor. Güç, sekiz ileri otomatik şanzıman yardımıyla tekerleklere aktarılıyor. Yeni B4 GC'nin 0'dan 100 km/sa hızlanması yalnızca 3.7 saniye sürerken, aracın azami hızı ise 301 km/sa olarak ölçülüyor.

Alpina B4 Gran Coupe

2022 Alpina B4 Gran Coupe

Şirket ayrıca, süspansiyon ve şasi kalibrasyonlarında önemli değişimler icra ettiğinı belirtiyor. Burada değinmemiz gereken en önemli nokta, markanın sürüş konforundan ödün vermeden "yüksek düzeyde sürüş dinamikleri" elde ettiğini vurgulaması.

Araç, standart olarak ALP üretici kodlu Pirelli P Zero yüksek performanslı lastikler kullanıyor ki bu durum bize yeni B4 Gran Coupe için özel olarak geliştirilmiş özel bir lastik olduğunu gösteriyor. 

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar

Bir cevap yazın

Kapat