Almanya 2. el araba satış siteleri- Almanya’da ikinci el araba almak

Almanya 2. el araba satış siteleri- Almanya’da ikinci el araba almak

Almanya 2. el araba satış siteleri hakkında detaylı bilgileri sizler için paylaşıyoruz. Almanya’da ikinci el araba satın almak zor gibi gözükse de şartları öğrenildikten sonra 2. el lüks bir araba, Türkiye’ye göre oranla uygun fiyatlara satın alınabilir.

Almanya’da ikinci el araba almak için farklı yöntemler aransa da Türkiye’de de olduğu gibi 2. el araba alım satımı yapan internet sayfaları en çok tercih edilen yöntem. Bununla birlikte, otomobil bayileri ve otomotiv galerileri de ikinci el araba almak için başvurulacak adreslerden.

Almanya 2. el araba siteleri

Almanya’da 2. el araba sitelerden araştırma yapıp araç satın alma fikri tercih edilmesi gereken yöntemlerden biridir. Bu sitelerde her modelden 2. el arabaya ulaşılabilirken araba galerilerine oranla düşük bir fiyata araç da alınabilir.

Almanya’da 2. el araba satış siteleri üzerinden alım satım yaparken dikkat edilecek hususlar mutlaka olacaktır. Bunun sebebi işlemlerin ardından çıkabilecek masrafları önceden belirleyebilmek için Almanya’da 2. el araba satış sitelerinden bir araba alırken hem sitede hem de arabayı görmeye gidildiğinde dikkat edilmesi gereken noktalar şunlardır:

 • Kilometre sayacı okuma (kilometre),
 • Sırada gelecek olan muayene tarihi (TÜV)
 • ilk kayıt tarihi (Erstezulassung veya EZ)
 • Modelin yılı
 • yakıt türü (dizel/benzin)

Bu detaylar alınacak bir aracın değerini belirlemedeki temel kıstaslardır. İlandaki bilgiler ile incelemeye gidildiğinde görülen belgelerde yer alan bilgilerin birbirini tutması son derece önemlidir.

Bu internet sitelerindeki ilanlar genelde araba sahipleri tarafından verilse de araba galerileri de araba ilanları açmaktadır. Buradaki önemli bir husus da araba galerileri her satışın sonunda arabayı satın alan kişi tarafından değerlendirme yapılıyor. Bu yöntem ile birlikte tabiri caizse puanı fazla olan galerinin güvenilirliği de yüksek olmakta. Almanya 2 el araba satış sitelerinden öne çıkanları şunlardır:

 • mobile.de – 1.5 milyondan fazla otomobil, ticari araç ve motosiklet ilanı bulabileceğiniz mobile.de, Almanya 2.el araç alma ve satma siteleri arasında lider durumda bulunuyor.
 • ebay-kleinanzeigen.de – Ebay Kleinanzeigen küçük ilanlar anlamına gelmektedir. Almanya’da 2. el araba ilanlarının yanı sıra site ayrıca emlak ve 2.el eşya ilanlarına yer vermektedir.
almanya 2. el araba satış sitesi
Almanya 2. el araba satış sitelerinden Ebay Kleinanzeigen aylık ortalama 60 milyon ziyaretçisi bulunuyor.
 • autoscout24.de – yeni otomobiller, kullanılmış otomobiller, motosikletler ve ticari araçlar satın almak ve satmak için önde gelen Almanya araba sitesidir.

Almanya 2. el araba siteleri olan

mobile.de ve autoscout24.de kredi imkanlarına da ulaşabilmektedir.

Almanya 2. el araba alım satım

Almanya’da 2. el bir arabanın satın alma bedelini ödemeden yeni bir araba satın alma şansı da mevcut. Jahreswagen (yıllık araç) adı altında satılan ve teknik olarak iyi ayrıca düşük km sahiptirler. bu araçlar ilk kayıt ve üretim zamanları arasındaki fark en fazla 12 aydır. Jahreswagen olarak araç satın almak ile yeni bir araba almak aşağı yukarı aynıdır hatta fiyat bakımından sıfır araçlara oranla daha karlıdır.

Otomotiv üreticileri aynı zamanda kendi internet sayfalarında da ikinci el arabalara, yıllık araçlara veya test sürüşlerinde kullanılmış araçlara da yer vermektedirler. Almanya’da 2. el araba almak için BMW, Mercedes, Audi ve Volkswagen marka kullanılmış ve şirket garantili satılan araba ilanlarına da bakmak çok iyi olacaktır.

 • bmw.de – BWM Premium Selection garantisi kapsamında satılan araçlardır. 24 ay garantisi mevcuttur.
 • mercedes-benz.de – Mercedes Gebrauchtwagen markası olarak satılan ikinci el araçlardır. Çoğu garantilidir. Diğer markalarda olduğu gibi Junge Sterne ile araçlar muayeneden geçiriliyor ve satış sonrası 5 yıla kadar garanti de sunulmaktadır.

BMW ikinci el araç piyasasındaki yeri ( En ucuz BMW hangisi?)

Otomotiv üreticilerinin 2. el alma avantajları

Bu sitelerden üzerinden Almanya’da 2. el araba alma avantajlarını belirtmemiz gerekiyor:

 • En yakınınızdaki araba bayisine giderek istediğiniz otomobil ile test sürüşü yapabilirsiniz.
 • Satın alınan otomobillerin garantileri 2 ile 5 sene arasındadır.
 • İşlemler genellikle aracı satan kurum tarafından yapılmaktadır.
 • Düşük faiz oranlı finansman seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Almanya’da 2. el araba alırken ayrıca satın alınacak arabanın bedeli direkt olarak sahibinden satılan bir arabaya göre yüksek olsa da sahibinden alınan arabaların sigortası yoktur ve bu da site üzerinden araba almanın daha mantıklı olduğunu bir kez daha göstermektedir.

2016 Mercedes-Benz C-Class
2016 Mercedes-Benz C-Class Almanya 2. el araba satış siteleri

Almanya ikinci el araba siteleri – Galericiler

Almanya’da 2. el araba almak adına son bir yöntem de araba galerileridir. Neredeyse tüm şehirlerde olan araba galerileri satılık 2. el arabaların incelenmesi için ziyaret etmeye değer. Ayrıca satış sonrası sigorta garantisi verenler de olduğundan otomotiv galerileri hakkında Google Maps, Autoscout ya da Mobile.de gibi sitelerden bunların ilanlarını takip etmek , kullanıcı yorumlarını okumak fikir sahibi olmak adına oldukça önemlidir.

Almanya 2. el araba satış siteleri başlıklı yazımızla ile alakalı görüş ve düşüncelerini bizimle paylaşmayı sakın unutmayın. Keyifli sürüşler diliyoruz.

2. El araç piyasasında Mercedes

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar

Bir cevap yazın

Kapat